همشهری آنلاین: رییس سازمان نظام وظیفه عمومی کشور گفت: برنامه افزایش حقوق سربازان که پیش از این در مجلس شورای اسلامی به تصویب رسیده، همچنان در دستور کار این سازمان قرار دارد.

سربازان

به گزارش ایرنا، سردار «سیدحمید صدرالسادات» روز یکشنبه در حاشیه پاسخگویی به مشکلات ایرانیان خارج از کشور در حوزه نظام وظیفه در جمع خبرنگاران افزود: برنامه افزایش حقوق سربازان پیش از این توسط مجلس شورای اسلامی به تصویب رسید، اما دولت هنوز برای اجرای آن توان مالی پیدا نکرده است.

وی ادامه داد: مرجع اصلی افزایش حقوق سربازان، ستاد کل نیروهای مسلح است و به همین منظور هماهنگی هایی نیز با این ستاد انجام شده است.

صدرالسادات با بیان اینکه افزایش حقوق نیاز به تامین مالی گسترده ای دارد، ابراز امیدواری کرد، با تامین بودجه بتوان حقوق سربازان را افزایش داد.

وی میانگین حقوق سربازان را 100 تا 110 هزار تومان عنوان کرد و گفت: حقوق سربازان از 60 تا 70 هزار تومان پرداخت می شود و میانگین آن حدود 100 تا 110 هزار تومان است.

رییس سازمان نظام وظیفه عمومی کشور گفت: قبول داریم که این مبلغ کم است و امیدواریم بودجه تامین شود و بتوانیم حقوق این قشر را در یک مبنای 3 تا 4 ساله به رشد خوبی برسانیم.

اقدامات مناسب سازمان نظام وظیفه برای خدمت به مشمولان

وی افزود: این سازمان درمورد اطلاع رسانی نسبت به قوانین موضوع نظام وظیفه و مشمولان سربازی اقدامات خوبی انجام داده که از چند طریق مشمولان می توانند اطلاعات لازم را کسب کنند.

صدرالسادات گفت: سایت سازمان نظام وظیفه عمومی اکنون به روزر شده و فعال است و اطلاعات مربوط به قوانین مربوط در حوزه نظام وظیفه در این سایت موجود است.

وی تصریح کرد، همچنین تلفن گویای 096480 بصورت شبانه روزی آماده پاسخگویی به مشکلات در این خصوص است.

رییس سازمان نظام وظیفه عمومی کشور ادامه داد: چنانچه برخی افراد نیز تمایل به مراجعه حضوری داشته باشند، می توانند به سازمان نظام وظیفه عمومی کشور مراجعه کنند.

صدرالسادات افزود: تنوع مسیرهای اطلاع رسانی درمورد نیازهای راهنمایی قانونی مخاطبان و مشمولان سربازی گسترده است و این افراد می توانند از هر یک از مسیرهای یادشده برای رفع مشکلات خود اقدام کنند.

قوانین مربوط به غایبان از سربازی

رییس سازمان نظام وظیفه عمومی کشور گفت: تبعات ناشی از غیبت نیز تا سه ماه تاخیر در حضور اولیه در سربازی، شامل سه ماه اضافه خدمت و بیش از سه ماه نیز شامل شش ماه اضافه خدمت می شود.

وی تصریح کرد، کسانی که غیبت از سربازی داشته باشند با برخی محدودیت ها مواجه می شوند و باید افراد بگونه ای عمل کنند که دچار غیبت نشوند.

وثیقه برای سربازان جهت انجام سفرهای علمی و زیارتی

وی ادامه داد: در صورتیکه وضعیت خدمت فردی مشخص باشد، در قالب سفرهای علمی، نیمه علمی و زیارتی می تواند به کرات به خارج از کشور سفر کند، اما باید وثیقه ای در این راستا منظور شود.

صدرالسادات تصریح کرد، وثیقه برای سفرهای زیارتی دو میلیون تومان به صورت نقدی یا غیرنقدی و یا ضمانتنامه بانکی و نیز وثیقه برای سفرهای علمی پنج میلیون تومان در نظر گرفته شده است.

کد خبر 259191
منبع: همشهری آنلاین

برچسب‌ها

پر بیننده‌ترین اخبار دفاع-امنیت

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز