چهارشنبه ۲۰ فروردین ۱۳۹۳ - ۱۳:۰۳
۰ نفر

همشهری آنلاین: مشمولان غایب و غیرغایب متولد سال‌های ۱۳۵۵ تا ۱۳۷۵ در مهلت‌های تعیین‌شده در سال جاری مهلت دارند وضعیت خدمتی خود را مشخص کنند.

به گزارش ایرنا، افرادی که قبل از ورود به سن مشمولیت ترک تحصیل کرده و یا فارغ‌التحصیل شده‌اند، از اول ماهی که وارد سن 18 سالگی تمام می‌شوند به مدت شش ماه مهلت داشته تا وضعیت خدمت وظیفه عمومی خویش را مشخص کنند.

دانش‌آموزان، دانشجویان و طلاب علوم دینی مشمول که دارای معافیت تحصیلی بوده و برابر سقف سنوات تعیین شده، مشغول تحصیل هستند، در صورت ترک تحصیل، انصراف، اخراج یا فراغت از تحصیل باید حداکثر ظرف یکسال از تاریخ انصراف، ترک تحصیل وضعیت خدمتی خود را مشخص کنند.

متعهدین خدمت در نیروهای مسلح یا دستگاه‌های دولتی که قبل از اتمام تعهد به هر دلیل از خدمت رهایی پیدا می‌کنند، حداکثر شش ماه مهلت داشته تا برای انجام مابقی خدمت دوره ضرورت، خود را معرفی کنند.

مشمولانی که معافیت موقت پزشکی و یا کفالت دریافت کرده‌اند، پس از انقضای مدت اعتبار آن، باید طی یک ماه برای تجدید رسیدگی خود را معرفی کنند.

در صورتیکه مشمولان در مهلت‌های تعیین‌شده وضعیت خدمتی خود را مشخص نکنند، مشمول غایب شناخته شده و ضمن محرومیت از تسهیلات مربوط به معافیت‌های ذکر شده در قانون، برابر مقررات وظیفه عمومی و ماده 58 قانون خدمت وظیفه عمومی اضافه خدمت برای آنان لحاظ می‌شود.

کد خبر 255334

برچسب‌ها

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار