همشهری آنلاین: رئیس ستاد کل نیروهای مسلح گفت: اروپایی‌ها هم در قضیه اوکراین و هم در بحران اقتصادی بازی‌خورده آمریکایی‌ها هستند.

به گزارش تسنیم، سرلشکر سید حسن فیروزآبادی رئیس ستاد کل نیروهای مسلح با اشاره به تحولات جاری اوکراین و تلاش آمریکا و اروپا برای اعمال تحریم‌های جدید علیه روسیه اظهار داشت: اروپایی‌ها هم در قضیه اوکراین و هم در بحران اقتصادی بازی‌خورده آمریکایی‌ها هستند.

وی با بیان اینکه چه بسا بعضی سران کشورهای اروپایی خودفروخته آمریکا هستند، افزود: متأسفانه گرفتاری‌های بحران اقتصادی، اروپایی‌ها را بیدار نکرد و اکنون به فاجعه اوکراین و تحریم روسیه روی آوردند که ممکن است بنیان اروپا را بسوزاند.

سرلشکر فیروزآبادی یادآور شد: امپریالیسم و ابرسرمایه‌داری همیشه دست آموزان خود را فدای منافع خود می‌کند و اروپایی‌های متفکر بایستی به این حادثه سنگین، بیشتر از گذشته بیندیشند.

رئیس ستاد کل نیروهای مسلح در ادامه با اشاره به اهمیت نقش‌آفرینی عناصر مؤثر جامعه اروپا در واکنش مناسب در قبال این ماجرا تصریح کرد: رسانه‌ها و عناصر انسانی آزاد که ضد جنگ و ضد سرمایه‌داری هستند می‌باید به تلاش‌های دمکراتیک خود برای نجات اروپا از سواری دادن به آمریکا جلوگیری کنند.

وی با اشاره به تحریم‌‌های غرب علیه روسیه اعلام کرد: بازنده اصلی تحریم آمریکا و اروپا علی روس‌ها، اروپا است.

فیروزآبادی همچنین با تشریح مسائل جاری مصر بیان داشت: عاملان کودتا در مصر نیز از حقوق‌بگیران بندربن‌سلطان هستند و صداهای اخیر در مصر بیانگر پیوستن آنها به راه سیاهی است که بندربن‌سلطان دنبال می‌کرد.

وی اظهار داشت: مسلمانان مصر که سابقه انقلابی و تاریخ مبارزه آنها سرمشق کشورهای عرب بوده است، متأسفانه زیر شلاق دشمنان خود قرار گرفته‌اند؛ ما برای نجات مسلمانان از دست تروریست‌ها دعا می‌کنیم.

کد خبر 258903
منبع: همشهری آنلاین

برچسب‌ها

پر بیننده‌ترین اخبار دفاع-امنیت

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز