همشهری آنلاین: مدیر عامل شرکت ارتباطات سیار به انتقاد تلویحی از فعالیت شبکه‌های اجتماعی تلفن همراه پرداخت.

IM-apps

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، وحید صدوقی صبح امروز در نشستی خبری به تاثیر شبکه‌های اجتماعی موبایلی بر روی درآمدهای اپراتورها اشاره کرد و گفت: در کشورهای مختلف دولت‌ها این نرم افزارها را فیلتر می‌کنند اما در ایران به دلیل آزادی‌هایی که وجود دارد این اتفاق نیفتاده و بی شک فعالیت این شبکه‌ها بر درآمد اپراتورها نیز تاثیراتی داشته است.

وی در عین حال عنوان کرد:‌ ما سعی خواهیم کرد پس از دریافت مجوز ارائه خدمات نسل‌های بالاتر با ارائه سرویس‌های متنوع این مشکل را برطرف کنیم اما به هر حال فعالیت این شبکه‌ها تاثیرات خاص خود را دارد.

مدیر عامل همراه اول در بخش دیگری از صحبت‌های خود در پاسخ به سوالی مبنی بر این که همراه اول از چه زمان به ارائه خدمات نسل سه و چهار خواهد پرداخت توضیح داد: شاید برای ارائه نسل چهار کمی زود باشد که ورود کنیم چرا که در حال حاضر گوشیهای تلفن اکثر کاربران نسل چهار را پشتیبانی نمی‌کند و شاید به صلاح نباشد که به یکباره به این سمت برویم اما برای نسل سوم منتظر واگذاری باندهای فرکانسی هستیم تا پس از اعلام فرکانس‌ها در مدت کوتاهی بتوانیم اقدامات لازم را انجام دهیم.

صدوقی همچنین به کاهش درآمدهای شرکت مبین نت اشاره کرد و با تاکید بر این‌که این شرکت پس از پنج سال فعالیت به حالت زیان‌دهی رسیده اظهار کرد: شرکتی مانند مبین نت مجوزی شش سال دارد و هنوز مجوز آن به پایان نرسیده اما در این مدت این شرکت ضررده بوده است و حال این سوال ایجاد می‌شود که چرا شرکتی که این حجم سرمایه‌گذاری انجام داده با این که 60 درصد سهم بازار را در حوزه خود در اختیار دارد باید زیان‌ده باشد. البته درست است که ما در شرکت مبین نت سود نبرده باشیم اما به هر حال تجربه این شرکت برای ما بسیار مهم است و ما تمام مشکلات مبین نت را به سازمان تنظیم مقررات انتقال داده‌ایم.

وی ادامه داد: یکی از مسائل دیگری که می توان به آن اشاره کرد بحث رومینگ ملی است که شاید این مساله به نفع اپراتورهای اول و دوم نباشد اما به هر حال باید منافع کشور را نیز در نظر گرفت.

مدیر عامل همراه اول همچنین یادآور شد: در صورت اجرای این طرح لازم است که کمک‌هایی هم به اپراتور اول شود.

کد خبر 256782

برچسب‌ها

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار