همشهری آنلاین: انجمن منتقدان و نویسندگان سینمایی ایران مهلت ارسال آثار به چهارمین جشنواره نوشتار سینمایی را اعلام کرد.

نوشتار سینمایی

به گزارش فارس،‌ انجمن منتقدان و نویسندگان سینمایی ایران 10 اردیبهشت 93 را پایان مهلت ارسال آثار به چهارمین جشنواره نوشتار سینمایی اعلام کر، این دوره از جشنواره همچون دوره سوم با هدف تجلیل و تقدیر از منتقدان و نویسندگان برتر سینمایی، شناخت استعدادهای نو و ارج نهادن به نقد و نوشتار علمی، منصف و شریف به دبیری سحر عصرآزاد برگزار می‌شود.

چهارمین جشنواره نوشتار سینمایی در 6 رشته در بخش اصلی، 4 بخش ویژه و 4 رشته در بخش جنبی برگزار می‌شود و آثار چاپ ‌شده در نشریات یا منتشر شده در سایت‌ ها در سال‌ های 90، 91 و نیمه اول سال 92 می‌‌توانند در این جشنواره شرکت کنند.

داوری آثار را پیشکسوتان و خبرگان عرصه نقد و نوشتار سینمایی، استادان روزنامه‌‌نگاری و کارشناسان رسانه برعهده خواهند داشت.

بخش اصلی: سینما ـ رشته‌ها:

1. نقد، 2. گفت‌‌و‌گو، 3. گزارش، 4. سرمقاله و یادداشت، 5. ترجمه، 6. مقاله تحلیلی

بخش ویژه:

1. بهترین برنامه سینمایی در رادیو و تلویزیون

2. بهترین گروه سینمایی روزنامه‌ها

3. بهترین مجله سینمایی

4. سینما در فضای مجازی. شامل:

الف. بهترین سایت‌های سینمایی

ب.بهترین گروه سینمایی خبرگزاری‌ها

ج. بهترین وبلاگ‌های سینمایی

بخش جنبی ـ رشته‌ها:

1. بهترین نقد، گزارش، یادداشت و گفت‌وگو در حوزه تلویزیون

2. عکس

3. کاریکاتور

4. طنز

شرایط شرکت آثار:

1. آثار ارسالی در بخش اصلی می‌توانند در حوزه سینمای حرفه‌ای و فیلم بلند، سینمای مستند و سینمای کوتاه باشند.

2. آثار ارسالی در هر یک از بخش‌های جنبی در صورتی مورد داوری قرار می‌گیرند که تعداد آثار هر بخش به حد نصاب برسد. در غیر این صورت از داوری کنار گذاشته می‌شوند.

3. آثار ارسالی باید در فاصله زمانی 1/1/1390 تا 31/6/92 در یکی از نشریات رسمی کشور اعم از محلی و سراسری چاپ و یا در سایت‌ها و خبرگزاری‌های رسمی کشور منتشر شده باشند.

4. هر شرکت‌کننده می‌تواند حداکثر در 2 رشته شرکت و در هر رشته حداکثر 3 اثر ارسال کند (اعم از رشته‌های بخش اصلی، جنبی یا ویژه ـ هر نفر می‌تواند حداکثر 6 اثر ارسال کند).

5. اصل آثار ارسال شده مورد قبول است. همچنین لازم است شرکت کنندگان یک نسخه تایپی از اثر خود را بدون ذکر منبع و نام نویسنده به نسخه اصل ضمیمه کنند.

در غیر اینصورت فایل word آثار را بر روی CD ضمیمه نسخه اصل کرده و ارائه دهند. بدیهی است تصمیم‌گیری در مورد آثاری که فاقد فایل و یا نسخه خام تایپ شده مطالب باشند برعهده دبیرخانه جشنواره بوده و متقاضی با ارسال ناقص آثارش، حق هرگونه اعتراض را از خود سلب می‌نماید.

6. در صورت تشخیص شورای کارشناسی، این شورا می‌تواند از متقاضی بخواهد کپی اثر را به تأیید و مهر رسمی روزنامه، سایت یا خبرگزاری و امضای مدیرمسئول یا سردبیر برساند.

7. آثار منتشرشده در خبرگزاری‌های رسمی (که بدون نام منتشر شده باشند) در صورتی مجاز به شرکت هستند که به تأیید بالاترین مقام خبرگزاری رسیده و ارسال شوند.

8. در صورتی که اثر، بدون نامِ صاحب اثر یا با نام مستعار به چاپ رسیده باشد، نیازمند تأیید مدیرمسئول یا سردبیر نشریه است.

9. اصل یا کپی فرم شناسنامه اثر، باید به هر یک از آثار ارسالی الصاق شود. لطفا شناسنامه هر یک از آثار با خط خوانا تکمیل شود.

10. متقاضیان شرکت در بخش‌های جنبی و ویژه نیز باید آثار خود را با ذکر نام بخش و رشته، روی فرم شناسنامه اثر ارسال کنند.

11. سابقه عضویت در انجمن منتقدان برای ارسال اثر در بخش اصلی الزامی است (در بخش‌های ویژه و جنبی محدودیت سابقه عضویت وجود ندارد).

مهلت ارسال آثار:

آثار باید حداکثر تا تاریخ 10 اردیبهشت 1393 به دبیرخانه جشنواره ارسال شوند. بدیهی است آثاری که پس از این تاریخ به دفتر جشنواره ارسال شوند، مورد بررسی قرار نخواهند گرفت.

نشانی دبیرخانه:

تهران، خیابان بهار جنوبی، کوچه سمنان، شماره 23 به نام انجمن منتقدان و نویسندگان سینمایی ایران.

تلفن تماس: 77600190 و 77506106 و 09366854833

زمان برگزاری:

نتایج نهایی چهارمین جشنواره نوشتار سینمایی طی جشنی در سال 1393 اعلام و جوایز آن اهدا می‌شود.

جوایز:

به برگزیدگان رشته‌های بخش اصلی و ویژه جشنواره، تندیس انجمن، لوح سپاس و جایزه نقدی در خور اهدا می‌شود.

به برگزیدگان رشته‌های بخش جنبی، لوح سپاس و جایزه نقدی در خور اهدا می‌شود.

نمونه فرم شناسنامه روی سایت رسمی انجمن منتقدان و نویسندگان سینمایی ایران به نشانی www.isfcw.ir قابل دسترسی است.

سومین دوره این جشنواره دی‌ماه 92 طی مراسمی با حضور پیشکسوتان و اساتید حوزه نقد و روزنامه نگاری، داوران، اعضای انجمن منتقدان و نویسندگان سینمایی، فعالان عرصه نقد و نگارش سینمایی و اهالی سینما در تالار ایوان شمس برگزار شد.

کد خبر 256721

برچسب‌ها

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار