همشهری‌آنلاین: در نخستین برنامه کشف تهران رئیس شورای شهر تهران در سال جدید، برای نکوداشت و یادمان تعدادی از مشاهیر متولد ری نهال سرو در محوطه بیمارستان فیروزآبادی کاشته شد.

به یاد مشاهیر زاده ری نهال‌های سرو کاشته شد

به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر تهران، احمد مسجد جامعی صبح جمعه 15 فروردین و در نخستین برنامه کشف تهران خود در سال جدید، با حضور در شهرری، تعدادی نهال سرو به یاد مشاهیر بزرگ متولد این خطه تاریخی غرس کرد.

این نهال‌ها به یاد مشاهیری چون آیت‌الله فیروزآبادی(موسس بیمارستان فیروزآبادی)، مرشد ترابی(از مرشدان و نقالان مشهور ری)، حسین کریمان (ری شناس)، خاله حُسنی (بنیانگذار تعزیه در ری)، پهلوان ملاعلی چراغچی(از ورزشکاران قدیمی ری)، سید رضا میرفتاح(از معلمان شهیر ری)، و چند تن دیگر از این بزرگان در مقابل منزل قدیمی مرحوم آیت الله فیروزآبادی کاشته شد.

هر یک از این نهال‌ها به دستان احمد مسجد جامعی و یکی از شاگردان یا اعضای خانواده آنها غرس شد. نهال به نام ملاعلی چراغچی با دستان عبدلله زارع کشتی گیر پیشکسوت، نهال به نام خاله حُسنی با دستان خسرو معین البکا (از تعزیه خوانان مشهور ری)، نهال به نام مرشد ترابی به دست مرشد میرعلی، نهال به نام آیت‌الله فیروزآبادی با دستان فرزند آن مرحوم کاشته شد. در این مراسم مرشد میرعلی یکی از شاگردان مرحوم مرشد ترابی به اجرای چند روایت و قطعه زیباپرداخت.

گفتنی است در بازدید پیشین رئیس شورای اسلامی شهر تهران از بیمارستان و خانه آیت‌الله فیروز آبادی، مقرر شد این خانه پس از مرمت و بازسازی، به موزه و گنجینه مشاهیر شهرری تبدیل شود.

عکس از سید محسن سجادی

همچنین با پیگیری رئیس شورای شهر اعتبار مناسبی برای کمک به تکمیل طرح بیمارستان جدید فیروزآبادی در نظر گرفته شد.

کد خبر 254639

برچسب‌ها