همشهری آنلاین: رئیس سازمان حفاظت محیط زیست از ارائه پیشنهاد ممنوعیت بهره‌برداری از جنگل‌های سالم خبر داد.

ابتکار

دکتر معصومه ابتکار در گفت‌وگو با ایسنا، در خصوص اقدامات سازمان حفاظت محیط زیست برای حفاظت از جنگل‌های کشور به ویژه جنگل‌های زاگرسی، اظهار کرد: سازمان اقدامات خود را آغاز کرده و علاوه بر تشکیل یکسری کارگروه‌ها، برنامه‌هایی را نیز تدوین کرده است که به زودی نتایج آن اعلام خواهد شد.

وی در خصوص جزئیات این برنامه‌ها نیز اظهار کرد: همکاری با سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری کشور، اقدامات کارشناسی و اجرای مصوبات شورای عالی محیط زیست از جمله برنامه‌های در دست سازمان حفاظت محیط زیست است.

معاون رئیس‌جمهور ادامه داد: در سال 84 شورای عالی محیط زیست طرحی را مبنی بر ارائه استانداردها و ضوابط مدیریت پایدار جنگل‌های طبیعی مصوب کرد که اکنون از نظر سازمان حفاظت محیط زیست، این مصوبه لازم‌الاجراست که اگرچه تا الان تعطیل شده، اما از این به بعد باید به صورت دقیق اجرا شود.

رئیس سازمان حفاظت محیط زیست تاکید کرد: اجرای این مصوبه به شاخص‌های پایداری مدیریت جنگل‌های کشور کمک قابل توجهی خواهد کرد.

ابتکار در خصوص ثبت سند جنگل‌های کشور به نام سازمان حفاظت محیط زیست نیز اظهار کرد: از طریق شورای عالی حفاظت محیط زیست، پیگیر سند زدن قسمت‌های بیشتری از جنگل‌های کشور به نام سازمان حفاظت محیط زیست هستیم.

وی همچنین از پیگیری‌های سازمان حفاظت محیط زیست برای ثبت جنگل‌های هیرکانی خبر داد.

کد خبر 254570
منبع: همشهری آنلاین

برچسب‌ها

پر بیننده‌ترین اخبار محیط زیست

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز