همشهری آنلاین: شورای حقوق بشر سازمان ملل پنج قطعنامه انتقاد آمیز از سیاست‌های رژیم صهیونیستی در منطقه تصویب کرد.

اسرائیل

به گزارش ایرنا به نقل از پایگاه خبریˈ الیوم السابعˈ این قطعنامه‌ها را شورای نظارت دایمی دولت فلسطین در سازمان ملل در ژنو ارایه کرده بود و در بیست و پنجمین دوره این شورا تصویب شد.

روزنامه صهیونیستی ˈهاآرتصˈ در خصوص مصوبات یاد شده نوشت که این قطعنامه‌ها به حق مردم فلسطین در تعیین سرنوشت خود، موارد نقض حقوق بشر در سرزمین‌های اشغالی فلسطین از جمله شرق قدس، سیاست شهرک سازی در سرزمین‌های اشغالی فلسطین، پیگیری گزارش هیات حقیقت یاب سازمان ملل درباره درگیری در نوار غزه و ˈگزارش گلدستونˈ مربوط می‌شود.

شورای حقوق بشر همچنین در یکی از مصوبات خود که با 33 رای موافق در برابر 13 رای مخالف تصویب شد، از رژیم صهیونیستی خواست که از بلندی‌های جولان عقب نشینی کند و آن را به طرف سوری بازگرداند.

نماینده آمریکا به طور خاص این قطعنامه را به خاطر شرایط سوریه نامعقول دانست و تازه‌ترین مصوبات شورای حقوق بشر سازمان ملل را موجب انزوای رژیم صهیونیستی خواند.

شورا در بیست وپنجمین دوره خود با حضور انبوه کشورهای عضو، سازمان‌های بین المللی، شورا‌ها وآژانس‌های تخصصی، سازمان‌های جامعه مدنی، کارشناسان بین‌المللی وبا غیبت نماینده رژیم صهیونیستی برگزار شد.

کد خبر 254248
منبع: همشهری آنلاین

برچسب‌ها

پر بیننده‌ترین اخبار مجامع‌ جهانی

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز