همشهری آنلاین: رییس ستاد مرکزی خدمات هماهنگی سفر از اقامت بیش از ۲۹ میلیون نفر - شب در ۸ روز تعطیلات نوروز در مراکز اقامتی از جمله هتل‌ها، منازل استیجاری، کمپ‌های موقت، کلاس‌های مدارس خبر داد.

سفر

به گزارش روز شنبه واحد خبر ستاد مرکزی هماهنگی خدمات سفر، مرتضی رحمانی موحد گفت: تا پایان هفتم فروردین بیش از 29 میلیون و 92 هزار اقامت نفر - شب به ثبت رسیده است که در هتل‌ها و هتل آپارتمان‌ها، منازل استیجاری، کمپ‌های موقت، کلاس‌های مدارس، خوابگاه‌های دانشجویی و میهمانسرای ادارات و چادر‌های مسافرتی اسکان داشته‌اند.

وی میزان اقامت را در هتل‌ها 4.5 درصد عنوان کرد و گفت:بر اساس آمار تجمیع شده هشت روز گذشته کمپ‌های موقت 15 درصد، خوابگاه های دانشجویی و میهمانسرای ادارات 16 درصد، کلاس‌های مدارس 17.5 درصد، منازل استیجاری 17.7 درصد و چادرهای مسافرتی 30 درصد از اقامت 29 میلیونی را به خود اختصاص داده‌اند.

رحمانی موحد گفت: تا کنون بیش از 19 هزار و 539 مورد بازدید نظارتی هم انجام شده است که از این میزان 5 هزارو377 بازدید مربوط مراکز اقامتی بوده است.

معاون گردشگری کشور ادامه داد: بازدید‌های نظارتی تاکنون به تعطیلی یا تعلیق 73 مرکز اقامتی و 3 دفتر خدمات مسافرتی و 9 مورد مرکز پذیرایی منجرشده است.

رئیس ستاد مرکزی هماهنگی خدمات سفر توضیح داد: تعداد بازدید ها از مراکز تاریخی و فرهنگی هم تا پایان هفتم فروردین بیش از 11 میلیون و 70 هزار و 163 نفر به ثبت رسیده است.

کد خبر 254136

برچسب‌ها

دیدگاه خوانندگان