پنجشنبه ۲۹ اسفند ۱۳۹۲ - ۱۱:۲۹
۰ نفر

همشهری آنلاین: یک مجله رایانه‌ای آلمانی نوشته است، اگر ایمیلی دریافت کرده‌اید که به نظرتان هرزنامه است، راه ساده آزمودن قابل اعتماد بودنش این است که ماوس را روی لینک‌های آن ببرید.

spam

مجله ویسن (Wissen) گزارش داد، با این کار معمولا یک باکس کوچک پدیدار می‌شود که نشانی واقعی پایگاه اینترنتی را که لینک به آن ارجاع می‌دهد، به نمایش در می‌آورد.

اگر این پایگاه اینترنتی رسمی یک بانک یا شغل دیگری باشد، احتمالا ایمن است، اما در غیر این صورت، ممکن است حمله‌ای سایبری باشد تا به این ترتیب گذرواژه و دیگر داده‌های کلیدی‌تان از چنگ‌تان بیرون آورده شود.

کاربران باید به یاد داشته باشند که فقط ماوس را روی لینک ببرند و منتظر بمانند تا این باکس اطلاعات ظاهر شود، نه اینکه روی آن کلیک کنند.

البته گاهی اوقات تبهکاران اینترنتی ممکن است از یک پایگاه اینترنتی با ظاهر تقریبا سالم هم استفاده کنند و برای نمونه، فقط تنها تفاوتش این باشد که از کد کشوری متفاوت استفاده می‌کند.

آزمودن این لینک کلیدی است، چون تبهکاران اینترنتی استفاده از ایمیل‌های به ظاهر حرفه‌ای‌تر روی آورده‌اند. دیگر آن روزها گذشته که می‌شد با اندک دقتی متوجه اشتباهات املایی فاحش یا گرافیک پایین ایمیل‌های آنها شد.

به اسامی کسانی که ایمیل برای شما می‌فرستند هم کمی با دیده تردید نگاه کنید، چون به سادگی می‌شود نام یک فرستنده را جعل کرد.

کد خبر 253479
منبع: همشهری آنلاین

برچسب‌ها

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز