پنجشنبه ۱۵ اسفند ۱۳۹۲ - ۱۴:۱۱
۰ نفر

همشهری آنلاین: استاندار تهران گفت: در صورتی که صرفه‌جویی در مصرف آب صورت نگیرد باید آب را در تهران سهمیه‌بندی کنیم. حسین هاشمی در نشست خبری خدمات سفر و گردشگری که پنجشنبه ۱۵ اسفند در استانداری تهران برگزار شد، اظهار داشت:

هاشمی

 دولت در حوزه گردشگری مصوبه ای ابلاغ کرده است که می‌تواند نظم خوبی را در این حوزه ایجاد کند. اگر گردشگری مورد توجه قرار گیرد می‌تواند بیشتری درآمدزایی را داشته باشد.

به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم، وی با اشاره به اینکه در تلاش هستیم تا نقش فعال تری در این حوزه ایجاد کنیم و شرایط خوبی برای مسافران داخلی و خارجی به وجود آوریم، ادامه داد: در ستاد سفرهای نوروزی با همکاری مسئولان دستگاه‌های اجرایی 9 کمیته تخصصی در حوزه های مختلف تشکیل تا شاهد برخی از مشکلات گذشته نباشیم.

استاندار تهران با اشاره به اینکه از جمله کمیته‌های تشکیل شده کمیته بهداشت و درمان، امداد و نجات، ارزیابی عملکرد و رسیدگی به شکایات، اسکان و پذیرایی و نظارت و تنظیم بازار است است، اظهار داشت: سیب، پرتغال، گوشت و مرغ به اندازه کافی ذخیره شده است اما توصیه کرده ایم توزیع آنها به خوبی صورت گیرد تا مشکلاتی که در این حوزه در سال های گذشته رخ داد را دیگر شاهد نباشیم.

وی با اشاره به کمیته حمل و نقل، گفت: ساماندهی این حوزه را در جلسه قبلی انجام دادیم و اعلام کردیم امسال هی چگونه افزایش نرخی نداشته باشیم. البته شهرداری تهران اصرار داشت نرخ کرایه‌های تاکسی افزایش داشته باشد که قرار شد به سال آینده و با اجرای فاز دوم هدفمندی یارانه‌ها موکول شود.

به گفته هاشمی، در کمیته امنیت و انتظامی نیز اقدامات لازم انجام خواهد شد ضمن اینکه گزاشاتی از کاهش سرقت‌ها اعلام شده که امیدواریم این آمار در سال آینده نسبت به گذشته کاهش بیشتری داشته باشد.

استاندار تهران در پاسخ به پرسش خبرنگاری درباره توزیع بوروشورهای گردشگری برای معرفی شهر تهران، گفت: متأسفانه وضعیت شهر تهران به گونه ای است که نمی توان نقطه ورود و خروج شهر را تشخیص داد. این موضوع در دستور کار قرار گرفته و مصوب کرده ایم که تا در راستای هویت بخشی به شهر تهران ورودی و خروجی های مناسبی برای شهر تهران مشخص کنیم در عین حال نیز لازم است مانند سایر کشورهای دنیا کیوسک های خاصی برای ارائه بروشورهای گردشگری به مسافران ایجاد شود.

وی افزود: بیشتری مسافرانی که به تهران می آیند مسافران گذری هستند و کمتر برای اقامت می‌آیند. از این رو شهرداری نقاطی را برای نصب چادرهای مسافرت در نظر گرفته است که باید نسبت به اطلاع رسانی آنها اقدام شود. برخی از نقاط تعیین شده برای نصب چادرهای مسافرتی خاوران، بهشت زهرا و اتوبان بابایی است.

هاشمی در پاسخ به پرسشی درباره احتمال تمدید نمایشگاه‌های بهاره گفت: بازدیدی از این نمایشگاه‌ها خواهیم داشت ، در صورت مشاهده استقبال شهروندان 5 روز دیگر آنها را تمدید خواهیم کرد.

وی در ادامه به ساخت و سازهای غیرمجاز در استان تهران اشاره کرد و گفت: در سالیان گذشته ساخت و ساز غیرمجاز در استان تهران بسیار زیاد بوده است و کمیته‌ای برای مبارزه با ساخت ‌و سازهای غیرمجاز در استان تهران تشکیل و در حال حل این نابسامانی در تهران هستند.

وی با تأکید بر اینکه دفتر مقام معظم رهبری نیز درباره ساخت و ساز‌های غیرمجاز اخطارهایی داده است، گفت: سازمان اطلاعات استان تهران، فرمانداری‌ها، بخشداران و شهرداران موظفند موضوع ساخت و سازهای غیرمجاز را بررسی کنند.

به گفته استاندار تهران در سال گذشته 25 ساختمانی که در بستر رودخانه ساخت و ساز داشته‌‌اند، با حکم قضایی تخریب شده‌اند.

وی به تشکیل پرونده‌های جدید زمین‌خواری در استان تهران اشاره کرد و گفت: متأسفانه در دوره گذشته به برخی از پرونده‌های ساخت و سازهای غیرمجاز رسیدگی نشده بود که با حضور نمایندگان مجلس و مسئولان استان کمیته‌ای تشکیل شد و این پرونده‌ها در حال بررسی است و به قوه قضائیه ارجاع داده خواهد شد.

استاندار تهران درباره کمبود آب اظهار داشت: اگر مردم تهران 20 درصد صرفه‌جویی در مصرف آب داشته باشند ما بحران آب را نخواهیم داشت. بارش بارندگی‌ها نسبت به گذشته یک چهارم بوده است و امیدواریم در بهار امسال شاهد افزایش بارندگی‌ها باشیم. صرفه‌جویی در آب باید در اولویت شهروندان تهرانی قرار گیرد، آب در دنیا خیلی ارزش دارد و چون در کشور ما ارزان ارائه می‌شود کسی قدر آن را نمی‌داند. در صورتی که صرفه‌جویی در مصرف آب صورت نگیرد باید آب را در تهران سهمیه‌بندی کنیم.

وی درباره تعامل بین شورای شهر، شهردار و استاندار تهران اظهار داشت: در حال حاضر تعامل خوبی بین این مدیریت شهری اتفاق افتاده است و هفته آینده نیز جلسه مشترک ستاد بحران مابین شهرداری و استانداری برگزار می‌شود. درباره آلودگی هوا، سلامت شهروندان و مسائل زیست‌محیطی صحبت‌هایی صورت گرفته و در اولویت اصلی مدیریت شهری قرار گرفته است. در دولت کمیسیون ویژه‌ای در مورد شهر تهران و کلانشهرهای کشور تشکیل شده است که در این کمیسیون 10 وزیر و شهردار، رئیس شورای شهر و استاندار تهران حضور دارند.

هاشمی گفت: پیشنهاد داده شده است شهرک‌های جدید صنایع های‌تک که به عنوان صنایع پاک معرفی می‌شوند در سه نقطه شهر تهران ایجاد شوند.

کد خبر 252165
منبع: همشهری آنلاین

برچسب‌ها

پر بیننده‌ترین اخبار اقتصاد كلان

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

دیدگاه خوانندگان

اخبار بازار و کسب و کار

خواندنی‌ها