همشهری آنلاین: مدیر کل تعاون و پشتیبانی آموزش و پرورش اعلام کرد: ۱۰ هزار مدرسه برای اسکان نوروزی فرهنگیان آماده شده تا در ایام تعطیلات نوروز میزبان فرهنگیان باشند.

به گزارش مهر، فرشید سیاری با بیان این مطلب گفت: 10 هزار مدرسه و 100 هزار کلاس درس برای اسکان نوروزی فرهنگیان آماده شده است تا بتوان در ایام نوروز از معلمان در این مدارس و کلاس‌های درس میزبانی کرد.

وی افزود: همچنین 20 هزار نفر از عوامل اجرایی اقدام به خدمات‌دهی به مسافران نوروزی فرهنگی می‌کنند تا کمبودی در ایام سفر برای فرهنگیان و معلمان در اقامتگاه‌های ویژه فرهنگیان نباشد.

سیاری درباره اینکه چه تعداد از این مدارس در اختیار سایر مسافران نوروزی قرار می‌گیرد، توضیح داد: اولویت استفاده از مدارس به عنوان اقامتگاه نوروزی به ویژه در استان‌های پرمسافر با فرهنگیان است، اما استان‌هایی کم مسافر اعلام شده است که در صورت خالی بودن اقامتگاه‌های فرهنگیان، به مسافران غیرفرهنگی نیز این اقامتگاه‌ها داده شود.

مدیر کل تعاون و پشتیبانی آموزش و پرورش با بیان اینکه رزرو اینترنتی اسکان فرهنگیان از 10 اسفند ماه آغاز می‌شود، توضیح داد: فرهنگیانی که به صورت اینترنتی رزرو کرده‌اند، در صورت عدم تمایل به استفاده از این امکانات می‌توانند از تاریخ 21 تا 25 اسفند ماه رزرو خود را لغو کنند.

به گفته سیاری، همچنین امکانات ارائه شده برای اسکان فرهنگیان شامل فرهنگیان شاغل و بازنشسته است و تمامی معلمان می‌توانند از این امکانات در ایام تعطیلات نوروز استفاده کنند.

وی تصریح کرد: در سال گذشته حدود شش میلیون نفر از فرهنگیان از امکانات اسکان فرهنگیان استفاده کردند و پیش بینی می‌کنیم که استقبال آنها از این امکانات برای نوروز 93 بین 6 تا 7 میلیون نفر باشد. همچنین خدمات اسکان فرهنگیان تا 14 فروردین ارائه می‌شود. البته باید یک روز را برای آمادگی کلاس های درس به منظور شروع کلاس‌ها از 16 فروردین ماه در نظر گرفت در نتیجه فرهنگیان می‌توانند تا 14 فروردین از این امکانات استفاده کنند.

کد خبر 251130

برچسب‌ها