مجموع نظرات: ۰
چهارشنبه ۱۶ بهمن ۱۳۹۲ - ۰۶:۱۰
۰ نفر

برنامه جهانی گردآوری اطلاعات جامع از ماهی‌های آب‌شیرین تحت عنوان برنامه «Fish BioBlitz» با هدف همراه کردن دوستداران طبیعت با برنامه حفاظت از ماهی‌های آب شیرین در روز جهانی تالاب‌ها آغاز شد.

ماهی


این برنامه با همکاری گروه کارشناسان ماهی‌های آب‌شیرین (FFSG) در اتحادیه جهانی حفاظت از طبیعت (IUCN)، سازمان جهانی حفاظت از محیط‌زیست (CI)، مرکز جهانی اطلاعات ماهی‌ها (فیش‌بیس)، جمعیت ماهیگیران جزایر بریتانیا و شبکه تنوع زیستی زمین اجرا می‌شود و هدف از آن ارائه یک برنامه جهانی حفاظت از ماهی‌های آب‌شیرین است.

در این برنامه از مردم تمام جهان شامل ماهیگیران، عکاسان، دانشجویان یا دوستداران محیط‌زیست دعوت شده تا تصاویری را که از ماهی‌های آب شیرین در زیستگاه این ماهی‌ها به ثبت رسیده همراه با اطلاعات مکانی و زمانی مشاهده آنها در پایگاه اینترنتی مربوط به این برنامه بارگذاری کنند. پس از آن متخصصان طبقه‌بندی ماهی‌ها با بررسی دقیق اطلاعات دریافتی، آنها را دسته‌بندی و منظم می‌کنند. این اطلاعات در تشخیص گونه‌های جدید برای متخصصان و کارشناسان حیات وحش بسیار حیاتی هستند و به آنها کمک می‌کند تا احتمال و شدت خطر انقراض این‌گونه‌ها را ارزیابی کنند. به گزارش ایسنا به نقل از پایگاه رسمی اتحادیه جهانی حفاظت از طبیعت، اجرای این برنامه همچنین سبب افزایش اهمیت ماهی‌های آب‌شیرین برای حفاظت از زیستگاه‌های مهم بین‌المللی آنها می‌شود.

کد خبر 248480

برچسب‌ها

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار