سه‌شنبه ۱۵ بهمن ۱۳۹۲ - ۰۵:۰۰
۰ نفر

همشهری آنلاین: متخصصان تغذیه و سلامت تاکید کردند کلم بروکلی، کلم پیچ و سایر سبزیجات «چلیپایی» مادامی که زیاد از حد خورده نشوند برای بدن مفیدند در حالی که زیاده‌روی در مصرف آنها می‌تواند نتیجه عکس داشته باشد.

  آن روی سکه‌ی «کلم بروکلی»

به گزارش ایسنا، همگان براین‌ باورند که کلم بروکلی به دلیل اینکه سرشار از آنتی‌اکسیدان‌های ضدسرطان است، یکی از سالم‌ترین و مفیدترین سبزیجات محسوب می‌شود. این خاصیت درباره سایر سبزیجات چلیپایی مانند کلم پیچ، کلم و کلم بروکلی نیز صدق می‌کند.

کلم نیز به دلیل فواید بسیار نظیر داشتن آنتی‌اکسیدان‌ها، حفاظت از قلب و عروق و همینطور خاصیت ضدالتهاب و ضد سرطان،‌ یک ماده غذایی فوق‌العاده و مغذی محسوب می‌شود. اما با این حال مصرف زیاد کلم هم می‌تواند مضر باشد چرا که سبب کم‌کاری تیروئید می‌شود و این اختلال باعث می‌شود غده تیروئید نتواند به اندازه کافی هورمون تیروئید ترشح کند.

به گزارش مدیکال دیلی، سبزیجات چلیپایی که از آنها به عنوان سبزیجات رده «براسیکا» نیز یاد می‌شود شامل کلم پیچ، بروکلی، گل کلم و شاهی آبی می‌شود. در صورتی که می‌خواهید از مزایای سبزیجات خانواده کلم‌ها بدون خطر ابتلا به اختلالات تیروئیدی بهره‌مند شوید یک راه حل ساده وجود دارد و آن این است که با پختن این سبزیجات می‌توان این خطر را به حداقل رساند.

کد خبر 248040
منبع: همشهری آنلاین

برچسب‌ها

پر بیننده‌ترین اخبار تغذیه و آشپزی

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز