مجموع نظرات: ۰
دوشنبه ۱۶ دی ۱۳۹۲ - ۱۵:۳۹
۰ نفر

همشهری آنلاین: هادی مرزبان که قصد داشت نمایش «تانگوی تخم مرغ داغ» را در جشنواره‌ی تئاتر فجر اجرا کند، به دلیل عدم تامین هزینه دکور نمایش با اعلام انصرافش از شرکت در جشنواره، انتقاداتی را نسبت به دبیر جشنواره مطرح کرد.

مرزبان

این کارگردان تئاتر که از سه ماه پیش مشغول آماده کردن نمایش‌اش برای شرکت در جشنواره تئاتر فجر بود به ایسنا، گفت: متاسفم که دبیر جشنواره حتی نمی‌تواند یک ششم مبلغ مورد نیاز برای ساخت دکور ما را پرداخت کند و جالب اینجاست که پیشنهاد می‌کند نمایشمان را بدون دکور در جشنواره اجرا کنیم!

مرزبان اضافه کرد: هزینه ساخت دکور نمایش ما بیش از سی میلیون تومان می‌شد اما آقای عالی زاد دبیر جشنواره گفت فقط می‌تواند سه چهار میلیون تومان بپردازد و به من پیشنهاد کرد نمایشم را بدون دکور اجرا کنم!

این کارگردان تئاتر با انتقاد از شیوه برخورد دبیر این دوره از جشنواره تئاتر فجر اضافه کرد: من این مشکلات را متوجه مسئولان وزارت ارشاد نمی‌دانم و امیدوارم با حضور آقای علی مرادخانی در معاونت هنری، سال آینده افرادی با تجربه‌تر بر مسند دبیری جشنواره تئاتر فجر قرار بگیرند، افرادی که بیشتر در متن برگزاری جشنواره‌ها بوده باشند و بدانند که یک جشنواره بین‌المللی چگونه باید برگزار شود.

کارگردان نمایش‌های «شب روی سنگ فرش خیس» و «ملودی شهر بارانی» اضافه کرد: چهره دانشگاهی بودن و استاد خوب بودن با برگزاری جشنواره بین‌المللی زمین تا آسمان فرق دارد. حتی کارمندان مرکز هنرهای نمایشی که سال‌هاست درگیر کار تئاتر هستند، خیلی بهتر از آقای عالی‌زاد می‌توانستند جشنواره را برگزار کنند.

وی با اظهار تاسف از وضعیت گروه‌های شهرستانی در این دوره از جشنواره افزود: هیچ معلوم نیست تکلیف بچه‌های شهرستانی ما چه می‌شود دوستان فقط می‌خواهند چند گروه دست چندم خارجی به جشنواره دعوت کنند که کارشان کیفیتی پایین‌تر از نمایش دانشجویان سال اول ما دارد.

مرزبان گفت: به هر حال منتظریم ببینیم دوستان برگزار کننده جشنواره می‌خواهند چه گلی به سر تئاتر ما بزنند! و متاسفم برایشان که همیشه مرغ همسایه را غاز می‌بینند در حالی که جشنواره تئاتر فجر در وهله اول مال ما و متعلق به گروه‌های داخلی است اما حیف از نام فجر که به این دوره از جشنواره اطلاق می‌شود.

به گزارش ایسنا، هادی مرزبان قصد داشت نمایش «تانگوی تخم‌مرغ داغ» نوشته‌ی زنده‌یاد اکبر رادی را با گروهی از بازیگران حرفه‌ای تئاتر به صحنه بیاورد اما با منتفی شدن اجرای این نمایش‌، متن دیگری از زنده‌یاد اکبر رادی از حضور در جشنواره تئاتر فجر بازماند، پیش از این نیز دو کارگردان دیگر که قصد داشتند دو نمایشنامه دیگر رادی را در جشنواره اجرا کنند که از شرکت در این رویداد صرف نظر کردند.

کد خبر 244910

برچسب‌ها

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار