همهری آنلاین واژه‌ سلفی یا همان عکاسی از خود با موبایل (Selfie) برای نخستین بار وارد واژه نامه اکسفورد شد. این واژه‌نامه حتی این واژه را واژه سال تعیین کرد.

selfie

به گزارش شبکه پنج تلویزیون فرانسه، اکسفورد واژه سِلفی را برای اولین بار در فرهنگ لغات جدید خود پذیرفته است. این واژه برای عکسبرداری از خود با تلفن همراه حکایت دارد، عملی که حتی سیاستمداران مهم جهان به آن گرایش پیدا کرده‌اند. این لغتنامه حتی واژه سِلفی را واژه سال تعیین کرده است.

روش عکسبرداری به سبک سلفی، به سراسر جهان سرایت کرده است. علاوه بر گردشگران و سیاستمداران، حتی فضانوردان و پاپ نیز به این شیوه از خود عکس گرفته‌اند.

برای گرفتن بهترین عکس از خود، صرفا به تمرین زیاد نیاز است. اگر عکس خراب شد، سریعا می توان عکسی دیگر به همین شیوه گرفت.

کلیک کنید

روری سلان جونز خبرنگار بی بی سی گفت: به نظر من محبوبیت سِلفی به دو مسئله بستگی دارد نخست این که همه گوشی‌ها قابلیت عکسبرداری دارند یعنی همه همیشه دوربین همراه خود دارند. در ثانی انسان‌ها تمایل بیشتری برای به اشتراک گذاری عکس‌های خود دارند.

در ماه ژانویه دو هزار و سیزده دو دختر باراک اوباما ، هنگام مراسم تحلیف پدرشان، عکس‌های سلفی گرفتند.

یازده ماه بعد، باراک اوباما در حین مراسم یادبود نلسون ماندلا در کنار دیوید کامرون نخست وزیر انگلیس و نخست وزیر دانمارک عکس سلفی گرفت. این عکس در مطبوعات سراسر جهان بازتاب پیدا کرد.

خبرنگار بی بی سی گفت: مکان‌های خوب و بد زیادی برای گرفتن عکس‌های سلفی وجود دارد. نباید در جایی که مردم احساس بدی می‌کنند چنین عکس‌هایی گرفت. در مراسم گرامیداشت ماندلا جوی از جشن حکمفرما بود و این عکس مشکلی ایجاد نکرد اما در مراسم خاکسپاری معمولی چنین کاری ناشایست خواهد بود.»

با پدید آمدن ده‌ها برنامه کاربردی برای شخصی سازی سِلفی‌ها ، آینده ای درخشان برای این عکس‌ها در پیش رو خواهد بود.

کد خبر 243769

برچسب‌ها

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار