مجموع نظرات: ۰
سه‌شنبه ۲۶ آذر ۱۳۹۲ - ۱۸:۵۷
۰ نفر

گروه اجتماعی: درمان دانش‌آموزان مصدوم دبستان انقلاب اسلامی روستای شین‌آباد پیرانشهر با اما و اگرهایی همراه است که تأمین نشدن هزینه‌های درمانی مانع اصلی بر سر راه درمان آنهاست.

معاون اجرایی معاونت درمان وزارت بهداشت با انتقاد ضمنی از کمک نکردن آموزش و پرورش به امر درمان این دانش‌آموزان، علت تأخیر آغاز درمان را تأمین نشدن هزینه‌های درمان بیان می‌کند.محمودرضا محقق به وب دا گفته هزینه درمان 13دانش‌آموز آسیب‌دیده شین‌آبادی به‌صورت علی‌الحساب توسط معاونت درمان وزارت بهداشت به دانشگاه علوم پزشکی ایران پرداخت می‌شود تا از
۳۰ آذر این دانش‌آموزان برای ادامه درمان در بیمارستان حضرت فاطمه زهرا بستری شوند.

پس از اعتراض خانواده‌های دانش‌آموزان شین‌آبادی، محمد چینیان، معاون سلامت آموزش و پرورش آبان امسال به ایسنا گفت: به پیشنهاد وزارت بهداشت، بیمارستان محب به‌عنوان بیمارستان مرکز درمان و جراحی این دانش‌آموزان انتخاب شده، تا آنها در یک مرکز تخصصی غیرآموزشی و دارای همه تجهیزات درمان شوند.علی‌اصغر فانی، وزیر آموزش و پرورش نیز شهریور امسال اعلام کرد: آموزش و پرورش موظف است همه هزینه‌های درمان دانش‌آموزان را پرداخت کند. آذر 91بر اثر آتش‌سوزی ناشی از بخاری نفتی در یکی از کلاس‌های دبستان انقلاب اسلامی روستای شین‌آباد 27دانش‌آموز‌ دختر به همراه 2معلم و مستخدم مجروح شدند. 2دانش‌آموز این دبستان بر اثر شدت جراحات وارده جان به جان‌آفرین تسلیم کردند. 13دانش‌آموز نیز دچار سوختگی بالای 40درصد هستند که با وجود گذشت حدود یک‌سال هنوز معالجه آنها ادامه دارد و نیاز به چند عمل جراحی‌ دارند.

کد خبر 242896

برچسب‌ها

دیدگاه خوانندگان

وبگردی