همشهری آنلاین: بهزاد شیشه‌گران به مناسبت درگذشت نلسون ماندلا رهبر ‌آزادی‌خواه آفریقای جنوبی و به احترام این مرد بزرگ اقدام به طراحی پوستر کرد.

طراحی پوستر

به گزارش مهر، بهزاد شیشه‌گران هنرمند نقاش و عضو اسبق هیات مدیره انجمن نقاشی در مورد پوستری که برای ماندلا طراحی کرده است، گفت: نلسون ماندلای 95 ساله قهرمان ضد آپارتاید آفریقای جنوبی یکی از برجسته ترین شخصیت های مدافع صلح و آزادی جهان است.

او یکی از محبوب‌ترین رهبران دنیا است. ماندلا بدون خشونت انقلاب کرد و پس از به قدرت رسیدن انتقام نگرفت و همه کسانی را که به او ظلم کرده بودند، بخشید.

وی افزود: ماندلا را برتر از بسیاری از رهبران سیاسی می‌شناسند. او شخصیتی کثرت‌گرا داشت و داوطلبانه از قدرت خداحافظی کرد.

یکی از معروفترین جمله‌های ماندلا با این مطلع است که "می‌بخشم اما فراموش نمی‌کنم" که امروز در ادبیات سیاسی جهان تبدیل به ضرب‌المثل مهمی شده است.

شیشه‌گران خاطرنشان کرد: ماندلا وقتی به قدرت رسید به ایران نزدیک شد و به دلیل روابطش با ایران تحت فشار بود ولی مردانه ایستاد و از حقوق مردم ایران دفاع کرد.

او از سوی مردم کشورش پدر و ناجی ملت لقب گرفت. ماندلا قلوب افکار نسل‌های بشری را به خود جلب کرد و همگان را به تحسین واداشت.

افکار عمومی جهان در عالی‌ترین حد ممکن از وی تقدیر نمودند و صدها مراسم بزرگداشت و افتخار برپا داشتند و هزاران جایزه نفیس به وی اهدا کردند.

وی با ذکر این جمله که "ماندلا می‌گوید که هرکجا زندگی می‌کنید، امیدواری مردم را وظیفه خود بدانید"، در مورد ویژگی‌های این پوستر توضیح داد: چهره همیشه خندان نلسون ماندلا، شش پرنده آزادی به نشانه شش رنگ پرچم آفریقای‌جنوبی و شش رنگ موجود در پرچم ترکیب‌شده با شیوه خط‌های خودم نشسته بر پیراهن نلسون ماندلا تمام چیزی است که در این پوستر گنجانده‌ام.

شیشه‌گران در پایان سخنانش گفت: این پوستر ادای دینی کوچک است به یاد و نام بزرگ نلسون ماندلا.

کد خبر 241692

برچسب‌ها

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار