همشهری آنلاین: مدیرکل محیط زیست استان قزوین از نجات دو قلاده گرگ خاکستری که ۳ شبانه روز در داخل استخر و زیر برف مانده بود خبر داد.

گرگ‌های خاکستری

به گزارش مهر، علی فرهادی با بیان این مطلب افزود: در پی گزارش همیاران محیط زیست مبنی بر گرفتار شدن دو قلاده گرگ خاکستری در داخل یک استخر با پوشش پلاستیکی و بدون حصار در محدوده روستای زرنو از توابع شهرستان البرز، بلافاصله محیط بانان به محل اعزام شدند.

گرگ‌های خاکستری

به گفته وی، به دلیل اینکه گرگ‌ها در هوای سرد در حالیکه برف می باریده به مدت ۳ روز در استخر آب گرفتار شده بودند دچار ضعف جسمانی شده و امکان بیهوش کردن آنها وجود نداشت.

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان قزوین اظهار داشت: همچنین عمق و شیب زیاد استخر و لغزندگی آن نجات حیوانات گرفتار شده را مشکل ساخته بود.

فرهادی تصریح کرد: محیط بانان برای نجات گرگ ها از یک ریل فلزی، طناب، تسمه و حتی لوله‌های آب استفاده کردند اما پس ۴ ساعت تلاش تنها موفق به نجات یکی از گرگ ها شدند گرگ نجات یافته که به دلیل سرما، استرس و ضعف ناشی از گرسنگی وضعیت جسمی نامناسبی داشت به محیط گرم داخل خودرو منتقل شد. سپس ماموران نسبت به نجات گرگ دوم که از نظر جسمانی وضعیت مناسب‌تری داشت اقدام کردند و پس از مدتی تلاش، خود حیوان با استفاده از ریل تهیه شده موفق به خارج شدن از استخر شد و از محل فاصله گرفت.

وی افزود: اقدامات درمانی و احیا بر روی گرگ اول نیز انجام شد و پس از مشاهده بهبود وضعیت جسمانی، این گرگ نیز در همان محل رهاشد.

کد خبر 239046
منبع: همشهری آنلاین

برچسب‌ها

پر بیننده‌ترین اخبار محیط زیست

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز