همشهری آنلاین: ستاره شناسان اعلام کردند فرایند مرگ بزرگترین ستاره شناخته شده کیهان آغاز شده است و این ستاره در حال از دست دادن لایه‌های خارجی خود است.

بزرگترین ستاره

به گزارش یونایتدپرس، ستاره شناسان این مشاهدات خود را در تازه‌ترین اعلامیه ماهانه جامعه ستاره شناسی انگلیس منتشر کرده‌اند. آنها اعلام کردند این ستاره همزمان با طی کردن مراحل آخر زندگی خود در حال پراکندن مواد غنی شده به فضای بین ستاره‌ای است و این مواد غنی شده در فضای میان ستاره‌ها برای شکل دادن منظومه‌های سیاره‌ای ضروری است.

ستاره شناسان انگلیسی، شیلی، آلمان و آمریکا در حال بررسی کهکشان راه شیری برای یافتن مواد خارجی ناشی از انفجار ستاره‌ها این کشف فوق العاده را صورت دادند.

بر روی عکس کلیک کنیدآنها در اطراف ستاره دبلیو 26 یک ابر عظیم درخشان حاوی گاز هیدروژن مشاهده کردند. چنین ابری به ندرت در اطراف ستاره‌های بزرگ مشاهده می‌شود و وجود آن در اطراف ستاره سرخی مانند دبلیو 26 بسیار نادر است.

ستاره شناسان اعلام کردند این ستاره احتمالا بزرگترین ستاره‌ای است که تاکنون کشف شده است و شعاع آن 1500 برابر خورشید است.

این ستاره همچنین یکی از پرنورترین ابرستاره‌های قرمز کشف شده است.

ستاره شناسان می‌گویند این ستاره‌های بزرگ و درخشان مراحل تکامل را طی کرده‌اند و این بدان معناست که ستاره دبلیو 26 در حال رسیدن به پایان عمر خود است و در نهایت منفجر خواهد شد.

کد خبر 235308

برچسب‌ها

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار