همشهری آنلاین: گروه سازهای کوبه‌ای اشاره با همراهی سازهای ملودیک در ساعت ۱۹ روز ۲۶ مهرماه در تالار منظومه خرد برگزار می‌شود.

گزوه اشاره

به گزارش روابط عمومی این کنسرت اعضای گروه «اشاره» به سرپرستی حمید جبّاری به اجرای 13 قطعه به نام‌های «هفت‌رنگ»، «تکنوازی سنتور»، «از خاک تا افلاک»، «ندای سهراب»، «تکنوازی درامز»، «خاطره‌ها» (تقدیم به روح همایون خرم)، «سمفونی دف» (تقدیم به  مسعود حبیبی)، «تکنوازی دف»، «افسونگر شهرآشوب»، «تکنوازی تنبک»، «تلاطم»، «تکنوازی سنتور» (مقدمه گریز) و «گریز» خواهند پرداخت.

قطعاتی که در این کنسرت اجرا خواهد شد، توسط سهیل حسنوی آهنگسازی شده و طراحی ریتمیک این قطعات را نیز حمید جبّاری، سعید نجاران، سپند کهزادی، سهیل حسنوی، حسین معانی و افشین هنرور برعهده داشته‌اند.

 المیرا احمدی توفیقی (دف، دایره و شیکر)، حمید جبّاری (دف، دایره، دمام و داربوکا)، هلیا جهانگیرپناه (دف، دایره، کالیمبا، چوبک و گویرو)، محسن حسن پور کرانی (پرکاشن: تامبورین، مثلث، سنج، واوا، انواع شیکر، باران و ....، کسر و کمانچه)، مهسا حسن پور کرانی (دف، دایره، بانگو کاخن، زنگوله و شیکر)، سهیل حسنوی (سنتور)، یگانه سادات وردی (دف، دایره و تریل)، نیما سیگارودی (دف، دایره، بانگو کاخن و کسر)، سحر صفاری(دف، دایره، تنبک، دهل، کاسه تبتی، تامبورین و قاشقک)، سپند کهزادی (درامز و تنبک)، حسین معانی (دف، تار، تنبور، چوبک و پرکاشن)، افشین هنرور (کوزه، پنداریک و کاخن)، فریبا یوسفی جم (دف، دایره و شیکر آفریقایی) به عنوان نوازنده در این کنسرت گروه موسیقی سازهای کوبه‌ای «اشاره» را همراهی خواهند کرد.

گروه موسیقی سازهای کوبه ای-ملودی «اشاره»در آغاز سال 1389 شروع به کار کرد و سبکی را در پیش گرفته است که آن را «ضربآهنگ»نامیده و در جای جای قطعات کوبه‌ای نغمه‌های کوتاه ملودی جای گرفته است.
در این سبک، ابتدا طرح ریتمیک یک قطعه نوشته، سپس قسمت ملودی طراحی شده و به قطعه اضافه می‌گردد. گروه اشاره با دارا بودن 12 نوازنده ثابت سازهای کوبه‌ای و یک نوازنده مهمان ساز ملودی (سنتور) سعی کرده است تا  نگاه متفاوتی را از بیان قطعات کوبه‌ای همراه با نغمه‌های ملودی نشان دهد و از این طریق ارتباط بهتر و قوی‌تری با شنوندگان برقرار کند.

 آمفی تئاتر منظومه خرد در ولنجک، بلوار دانشجو، بعد از مسجد النبی، خانه هنر خرد واقع شده است.

کد خبر 235192

برچسب‌ها

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار