مجموع نظرات: ۰
یکشنبه ۱۴ مهر ۱۳۹۲ - ۱۳:۳۴
۰ نفر

همشهری آنلاین: کنسرت موسیقی دستگاهی گروه «نقش» به سرپرستی امیر شریفی و خوانندگی مظفر شفیعی با عنوان «چهارگاه مرکب» جمعه ۳ آبان در فرهنگسرای نیاوران برگزار خواهد شد.

گروه چهارنقش

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از روابط عمومی این کنسرت شریفی سرپرست، نوازندهٔ تار و سه‌ تار گروه «نقش» درباره جزئیات کنسرت گفت: «این برنامه اجرای صحنه ای آلبومی است با همین نام که در سال 88 در کنار فعالیت من در گروه «شیدا» با آواز استاد مظفر شفیعی و تمبک هنرمند گرامی فرید خردمند ضبط و تابستان 91 توسط انتشارات «آوا خورشید» منتشر شد. متأسفانه دو بار اقدام برای برگزاری کنسرت این آلبوم در سال 88 با لغو کنسرتهای فرهنگسرای ارسباران بی نتیجه ماند. گویا تقدیر این گونه بوده است که با گذشت پنج سال، کنسرت این آلبوم با گروه نقش برگزار شود تا بغیر از من باقی اعضای گروه نیز افتخار همنشینی و همکاری با استاد شفیعی را داشته باشند و همه در کنار هم از آواز پخته و پراز ظرافت و وارستگی ایشان لذت ببریم وبیاموزیم.»

وی افزود: «رفتار موسیقایی نقش همانند گذشته بر اساس اصول و مبانی اجرایی و زیبایی‌شناسی موسیقی کلاسیک ایران است، در این کنسرت نیز آواز محور اساسی طراحی کنسرت بوده و همواره تکنوازی و جواب آوازهای سنجیده و اصولی از ویژگی‌ها و توانمندی‌های اعضای گروه است.»

امیر شریفی درباره چگونگی تشکیل گروه موسیقی «نقش»گفت: «امروز سه پائیز از به دنیا آمدن گروه نقش می‌گذرد. نقش را پائیز 89 با دوست عزیز و هنرمندم مهدی امامی تأ سیس کردیم و دو پائیز بعد از آن، هر سال اجرایی جدید با این گروه انجام دادیم. نهال نوپای نقش بعد از گذشت این چند سال، مسیر صعب و سخت موسیقی جدی و هنری در ایران را تا اندازه‌ای پیموده و به سلامت از ناملایمات و آفات گوناگون گذر کرده و امروز به بار نشسته است. آلبوم های برافشان در دستگاه ماهور و چهارسو در آواز افشاری که اولین پروژه‌های این گروه بودند با آواز تأثیر گذار و پر توان مهدی امامی و باحمایت محمد موسوی مدیر انتشارات ماهور منتشر شد.

همچنین آلبوم سوم این گروه با نام حُزان در آواز دشتی مراحل پایانی ضبط خود را می گذراند. در کنار این آلبوم ها اجراهای متعدد در تهران وشهرستانها و حضور در فستیوال های بین المللی موقام آذربایجان و صوفی الجزایر از دیگر فعالیتهای این فرزند سه ساله ی موسیقی کلاسیک ایرانی است. گذر از این مسیر میسر نبوده است و ادامه آن نیز ممکن نخواهد بود مگر با همدلی و عشق أعضای خانواده نقش به موسیقی دستگاهی ایران. یارانی که ماندند و دوستانی که به جمع ما پیوستند تا بمانند.»

در گروه نقش امیر شریفی (سرپرست، نوازندهٔ تار و سه‌ تار)، مظفر شفیعی (آواز)، احمد مستنبط (تمبک)، حسین خوش چهره (نی‌‌)، مرجان مهربان (قانون)، آرش سعیدیان (عود) و المیرا مردانه (کمانچه) به هنرنمایی خواهند پرداخت.

علاقه‌مندان برای تهیه بلیط این کنسرت می‌توانند به سایت iranconcert.com مراجعه کنند.

کد خبر 233726
منبع: همشهری آنلاین

برچسب‌ها

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار