همشهری آنلاین: وزیر راه و شهرسازی با بیان جزئیاتی از برنامه راه اندازی صندوق های پس انداز برای برخوردار شدن متقاضیان وام مسکن به میزان ۵ تا ۶ برابر میزان سپرده گفت: در صدد هستیم تا همه بانک های تجاری وارد مسکن شوند.

به گزارش مهر، عباس آخوندی عصر امروز شنبه در حاشیه مراسم تودیع و معارفه مدیرعامل بانک مسکن و در جمع خبرنگاران در خصوص اینکه چگونه خانوارهای کم درآمد می توانند از طریق پس انداز و دریافت وام صاحب مسکن شوند گفت: ما چند بحث را در این زمینه باید پیگیری کنیم یکی اینکه نهایتا یک مدلی برای تجهیز منابع در بخش مسکن داشته باشیم.

وزیر راه و شهرسازی اظهار داشت: اینکه بانک مرکزی بتواند پول پرقدرت به بازار مسکن تزریق کند فقط منجر به افزایش تورم خواهد شد و نهایتا این روش مناسبی برای تامین منابع نیست.

آخوندی خاطر نشان کرد: صندوق های پس انداز به عنوان یک روشی در دنیا برای تجهیز منابع مورد استفاده قرار می گیرد. ما برای اینکه بتوانیم این منابعی که در اقتصاد وجود دارد را دارای قدرت خرید بیشتری کنیم مجبور هستیم که بازار رهن ثانویه را هم فعال کنیم.

وی افزود: شاید موضوع برای مردم جذاب نباشد ولی خلاصه آن این است که اگر با پس اندازهای مردم بتوان منابعی را در بانک مسکن ایجاد کرد که با مضرب حدود 5 تا 6 به مردم تسهیلات پرداخت کرد این کاری است که در بانک مسکن سابقه آن وجود دارد.

وزیر راه و شهرسازی بیان داشت: درصدد هستیم که این کار در تمام بانک های تجاری انجام شود و تنها در بانک مسکن نباشد و بانک مسکن بیاید منابع خود را پشتوانه این بخش قرار دهد و منابع مجددی برای صندوق ها ایجاد شود که قدرت خرید اقتصادی صندوق ها افزایش پیدا کند.

کد خبر 233824

برچسب‌ها