سه‌شنبه ۹ مهر ۱۳۹۲ - ۱۵:۱۷
۰ نفر

همشهری آنلاین: مدیرکل بهداشت و درمان کمیته امداد امام خمینی کشور گفت: در طول سال ۷۵ - ۹۲ متوسط سن جمعیت ایران نزدیک به ۱۰سال اضافه شده است کفت: جمعیت کشور به سمت سالمندی پیش می‌رود.

سالمند

به گزارش ایسنا، ایروانی منش، افزود: در سال 1900 میانگین سن افراد نزدیک به 48 سال بوده که در حال حاضر در جهان به 78 سال رسیده است.

مدیر کل بهداشت و درمان کمیته امداد امام‌خمینی(ره) اظهار کرد: یک میلیون و 400 هزار نفر سالمند تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی قرار دارند این آمار نشانگر آن است که 38 تا 40 درصد جمعیت مددکاران که مستمری دریافت می کنند سالمندان تشکیل می دهند.

وی با اشاره به اینکه 8 درصد جمعیت کشور سالمندان را تشکیل می‌دهند، خاطرنشان کرد: جمعیت کشور به سمت سالمندی پیش می‌رود و نباید به جای سالمندان نیازها و مطالبات آنها را تشخیص دهیم بلکه باید مسیر سیاست‌گزاری بر اساس نیازمندی و مطالبات خود سالمندان باشد.

ایروانی‌منش با اشاره به اینکه 25 درصد جمعیت سالمندان کشور تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی هستند، تصریح کرد: 60 درصد سالمندان تحت پوشش امداد امام خمینی به صورت تنها زندگی می‌کنند و باید به این قبیل افراد توجه بیشتری کرد.

مدیرکل بهداشت و درمان کمیته امداد امام خمینی کشور با اشاره به اینکه باید به عنصر اصلی جامعه یعنی خانواده توجه کرد افزود: امروز کشور ما با انفکاک نسلی رو به روست، خانواده گستردگی خود را از دست داده و به هسته‌های کوچک تبدیل شده، یک سری اتفاقات و دگرگونی ها در جریان زندگی رخ داده که نگرش‌ها و افکار جوانان را تغییرداده است؛ بحث احترام و عطوفت‌ها بین افراد خانواده کم رنگ‌تر شده که باید خانواده‌ها از لحاظ ارتباط نسلی قوی تر شده و توجه بیشتری بر بحث تربیت داشته باشند.

کد خبر 233388
منبع: همشهری آنلاین

برچسب‌ها

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز