همشهری آنلاین: یک نمایشنامه‌ تازه از بهرام بیضایی منتشر می‌شود.

کارگردان سینما

به گزارش ایسنا، شهلا لاهیجی، ناشر آثار این نویسنده گفت: آقای بیضایی نمایشنامه‌ بلند تازه‌ای نوشته است.

این اثر جزو نمایشنامه‌های طربناک یا مضحکه مثل نمایشنامه‌ «چهار صندوق» است. مضحکه نامی است که معمولا خود بیضایی بر این‌گونه آثار می‌گذارد.

او افزود: هنوز نام دقیق این نمایشنامه مشخص نیست، ولی در حال حاضر در مرحله‌ حروف‌چینی است.

مدیر انتشارات روشنگران و مطالعات زنان همچنین درباره‌ انتشار جلدهای سوم و چهارم دیوان نمایش بیضایی گفت: این نمایشنامه‌ها هنوز به دست من نرسیده است، اما احتمالا در سفری که در پیش دارم، این نمایشنامه‌ها را برای انتشار به ایران می‌آورم.

«دیوان نمایش» شامل مجموعه‌ نمایشنامه‌های بهرام بیضایی است که جلد اول و دوم آن منتشر شده است.

به گفته‌ لاهیجی، این مجلد‌ها همه‌ نمایشنامه‌های منتشرشده‌ بیضایی را در قبل از انقلاب دربرمی‌گرفت و مجلد‌های تازه نمایش‌نامه‌های نوشته‌شده‌ او بعد از انقلاب را شامل می‌شود.

این ناشر سپس در رابطه با کتاب‌های تازه منتشرشده‌ انتشاراتش گفت: پس از یک سال و چند ماه معطلی و با هزار رفت و آمد و چندین‌بار اعتراض بالاخره اجازه انتشار چهار جلد کتاب‌ را از اداره‌ کتاب وزارت ارشاد گرفتم.

رمان «روایت حوا و خوشه گندم» نوشته سپیده محمدیان در 300 صفحه یکی از این کتاب‌هاست.

موضوع این رمان به سنت مربوط است. کتاب دیگر مجموعه داستانی است از همین نویسنده با عنوان «آمدن، رفتن، ماندن» که شش داستان دارد.

«اگر بودی می‌گفتی» نوشته عصمت عباسی نیز از دیگر این کتاب‌هاست که در 160 صفحه نوشته شده است.

همچنین کتاب «سایه‌های نور» روایتی از تاریخ معماری از منظر جامعه‌شناسی است و از دیگر آثاری است که در انتشارات روشنگران و مطالعات زنان منتشر شده است.

کد خبر 232098

برچسب‌ها

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار