مجموع نظرات: ۰
شنبه ۳۰ شهریور ۱۳۹۲ - ۰۹:۲۹
۰ نفر

همشهری آنلاین: جایزه بهترین فیلمنامه دوازدهمین جشنواره بین‌المللی فیلم کودک چین به فیلم "صدای پای من" ساخته مهرداد خوشبخت رسید.

فیلم ایرانی

به گزارش مهر، دوازدهمین دوره جشنواره بین‌المللی فیلم کودک چین از 19 تا 23 شهریور ماه سال جاری در شهر سیپینگ در ایالت جیلین کشور چین برگزار شد.

در بخش مسابقه این رویداد سینمایی که در آن 22 فیلم بلند تحسین شده سینمای کودک از کشورهای هلند، بلژیک، آلمان، سوئد، روسیه، کانادا، سوییس، ایرلند، ایران، هند، سنگاپور، کره‌جنوبی، ژاپن، اندونزی و چین به نمایش در آمد، هیات داوران مرکب از "جیانگ ونلی" (بازیگر مشهور چینی)، "فردوس بولبولیا" (رییس سیفژ از آفریقای جنوبی)، "فلیکس وانگیندرهویسن" (توزیع‌کننده فیلم از بلژیک)، "آندژی رومن یاشویچ" (کارگردان لهستانی)، "میتسو تاهیرا" (دبیر جشنواره فیلم کودک توکیو)، "کیم‌سانگ هوا" (دبیر جشنواره فیلم کودک بوسان از کره جنوبی)، "وینود گاناترا" (کارگردان هندی)، "ژانگ ژنچین" (فیلمنامه نویس و منتقد چینی) و "امیر اسفندیاری" (معاونت بین الملل بنیاد سینمایی فارابی که در بیست و یکمین جشنواره فیلم کودک توکیو نیز در هیات داوران حضور یافته بود) جایزه بهترین فیلمنامه را به فیلمنامه‌نویسان "صدای پای من" بابک کایدان و مهرداد خوشبخت تقدیم کردند که در مراسم اختتامیه، مهرداد خوشبخت (کارگردان فیلم) این جایزه را دریافت کرد.

"صدای پای من" پیش از این به جوایزی از جشنواره های اصفهان، پالرمو، بنگلور و همچنین جشنواره "گذر از موانع" روسیه دست یافته بود. این فیلم در بنیاد سینمایی فارابی تولید شده است.

داستان فیلم "صدای پای من" درباره دانیال قهرمان دو و میدانی در یکی از روستاهای مرزی کشور است که بر اثر برخورد با مین، پای خود را از دست می‌دهد.

او با کمک معلم و خانواده‌اش و یک پای مصنوعی که حرف می‌زند، دوران افسردگی را طی می‌کند.

پای مصنوعی آرزو دارد که واقعی شود و در کفش بو بگیرد! فرشته مهربان به او قول می‌دهد که اگر پای خوبی برای یک بچه باشد، او را واقعی کند. شب مسابقه پای مصنوعی گم می‌شود که رقیب دانیال آن را دزدیده است ... .

مهران احمدی، فرشته سرابندی، مرتضی زارع و ... بازیگران فیلم هستند.

کد خبر 231839

برچسب‌ها

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار