سه‌شنبه ۲۶ شهریور ۱۳۹۲ - ۱۰:۴۴
۰ نفر

همشهری آنلاین: فیلم بلند «زمستان آخر» به بخش مسابقه فیلم‌های بلند سینمایی جشنواره‌ بین‌المللی «بغداد» راه یافت.

فیلم سینمایی

به گزارش ایسنا، فیلم بلند «زمستان آخر» به کارگردانی سالم صلواتی با راهیابی به بخش مسابقه جشنواره فیلم بغداد باید با 10 دیگر از کشورهای مختلف به رقابت بپردازد.

همچنین در جشنواره بغداد، فیلم کوتاه «سکوت برکه‌ها» ساخته فاطمه دست‌مرد و فیلم‌های مستند «قاشق» به کارگردانی جلال ویسی و «نگاهی به آسمان» به کارگردانی هادی محقق از ایران انتخاب شده و حضور دارند.

پنجمین جشنواره‌ فیلم بغداد در روزهای 14 تا 18 مهرماه (6 الی 10 اکتبر 2013) در شهر بغداد برگزار می‌شود.

«زمستان آخر» پیش از این، به جشنواره‌های کارلووی واری، شانگهای چین، زردآلوی طلایی ارمنستان، پتالومای آمریکا و دهوک کردستان عراق راه یافته بود.

این فیلم در نهایت تاکنون توانسته جایزه «فیپرشی» (منتقدان بین‌المللی) جشنواره زردآلوی طلایی ارمنستان را از آن خود کند.

در خلاصه این فیلم 75 دقیقه‌ای آمده است: «باجی و کدخدا تنها بازمانده‌های روستایی متروک هستند که روستایشان کم‌کم در حال زیر آب رفتن است.

آنها هر کدام در آن ناکجاآباد منتظر سفر کرده‌های خویش هستند، چیزی که برای دیگران قابل درک و فهم نیست. تا آنکه شبی بر حسب اتفاق و جبر طبیعت باجی و کدخدا که تنها مونس هم هستند، از هم دور شده و جدا می‌افتند.

تلاش کدخدا برای بازگشت در آن شب نتیجه نداده و باجی در روستا تنها می‌ماند و ... ».

عوامل ساخت «زمستان آخر» (زمین گرم) عبارتند از: کارگردان و فیلمنامه‌نویس: سالم صلواتی/ مجری طرح: سناء حسین‌پناهی/ فیلمنامه: سالم صلواتی (بر اساس ایده‌ای از عثمان محمدی)/ مشاور فیلمنامه: مهران کاشانی/ فیلمبردار: صلاح کریمی/ صدابردار: هادی ساعد‌محکم/ صداگذار: آرش قاسمی/ تدوین: سالم صلواتی/ مدیر تولید و مدیر صحنه: سرکوت محمدی/ دستیار کارگردان: اسرین محمودی/ برنامه‌ریز: مسعود یوسفی/ موسیقی: پیمان سلیم‌فرد/ ناظر کیفی: حسین لطفی/ منشی صحنه: فریده نادری/ مدیر تدارکات: امید زندی/ تهیه شده در شبکه کرد به سفارش سیمای استان‌ها.

جعفر شیخ احمدی، آسیه مرادی‌زر، مسعود یوسفی، مظفر رحیمی، بیان مفاخری، سرور ناصری و امید زندی بازیگران این فیلم هستند.

کد خبر 231362
منبع: همشهری آنلاین

برچسب‌ها

پر بیننده‌ترین اخبار سینما

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز