همشهری آنلاین: مدیرعامل شرکت کنترل کیفیت هوای تهران با بیان اینکه تهیه و تدوین تراز آلودگی صوتی شهر تهران به تفکیک مناطق صورت گرفته است، گفت: متاسفانه بررسی‌ها نشان از آن دارد ۷۶ درصد مراکز درمانی و ۳۲ درصد مراکز آموزشی شهر تهران از نظر آلودگی صوتی، خارج از حد استاندارد و در شرایط بحرانی قرار دارند.

به گزارش همشهری آنلاین، یوسف رشیدی با بیان این مطلب اظهار کرد: تهیه و تدوین تراز آلودگی صوتی شهر تهران به تفکیک مناطق صورت گرفته است و براساس بررسی‌های انجام شده، مشخص شده است که 330 مرکز درمانی و 1326 مرکز آموزشی پایتخت آلودگی صوتی بیش از حد استاندارد دارند.

وی تصریح کرد: همچنین براساس بررسی های صورت گرفته 250 مرکز درمانی و 419 مرکز آموزشی تهران از نظر آلودگی صوتی در شرایط بحرانی قرار دارند.( منظور از شرایط بحرانی آلودگی صوتی، 15 دسی بل بیش تر از حد استاندارد است).

رشیدی با تاکید براینکه مهمترین منبع تولید صدا در محیط های شهری تردد خودروها و موتورسیکلت ها است گفت: متاسفانه دو معضل اصلی شهر تهران ، آلودگی هوا و صدا است که هر دو این معضلات راه کارهایی یکسان دارند که همانا توسعه حمل و نقل عمومی،ارتقا کیفیت خودروها و موتورسیکلت ها، استفاده کمتر از وسایل نقلیه شخصی و... است.

وی ابراز امیدواری کرد که دولت جدید برای حل معضلات اصلی تهران و سایر شهرهای کشور از جمله ترافیک، آلودگی هوا و صدا، اقدامات اساسی و زیر بنایی را محقق کند و ضمن ارتقای کیفیت خودروها و سوخت شاهد همکاری گسترده دولت برای توسعه حمل و نقل عمومی در کل شهرهای کشور باشیم.

کد خبر 231522
منبع: همشهری آنلاین

برچسب‌ها

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار