همشهری آنلاین: مدیرعامل شرکت کنترل کیفیت هوا از نصب دیوار صوتی در چهار بزرگراه‌ تهران خبر داد.

 

به گزارش همشهری آنلاین، یوسف رشیدی با بیان این مطلب گفت: تمام معابر اصلی تهران را از نظر آلودگی صوتی و نصب دیوار صوتی ارزیابی کرده‌ایم. بزرگراههایی که امکان نصب آن وجود دارد شناسایی شده که در این مورد می‌توان به بزرگراه‌های حکیم، یادگار امام (ره)، بخش‌هایی از بزرگراه‌های شهید همت و صیاد شیرازی اشاره کرد.

مدیرعامل شرکت کنترل کیفیت هوای تهران یادآور شد: نصب دیواره‌های صوتی این بزرگراه‌ها با توجه به بودجه و امکانات، در سازمان حمل و نقل و ترافیک الویت بندی شده و برحسب این الویت اجرا می‌شود.

وی افزود: قبل از اینکه این دیواره‌ها نصب شود، مدل‌سازی و شبیه‌سازی‌ آن انجام می‌‌شود تا اندازه و ارتفاع لازم مشخص و میزان تاثیر کاهش آلودگی صوتی دیواره سنجیده شود. بعد از نصب دیواره نیز نتایج این اقدام ارزیابی شده و تغییرات لازم اعمال می‌شود.

به گفته رشیدی، این دیواره‌ها موجب کاهش آلودگی صوتی تا حد ۱۵ دی سیبل می‌شود که میزان مناسبی برای ایجاد آسایش شهروندان ساکن در نزدیکی بزرگراه‌ها است.

مدیرعامل شرکت کنترل کیفیت هوای تهران تصریح کرد: بحث آلودگی صدا نیز در کنار آلودگی هوا مقوله مهم محسوب می‌شود و بخشی از آرامش و سلامت جامعه به آلودگی صدا برمی‌گردد.

کد خبر 209135

برچسب‌ها