همشهری آنلاین: وبسایت به اشتراک گذاری ویدیوی یوتیوب با نقض فاحش حق آزادی بیان شبکه پرس تی‌ وی، برای چهارمین بار ظرف کمتر از دو ماه صفحه این شبکه جایگزین را در وبسایت خود مسدود کرد.

حمید رضا عمادی، مدیر اتاق خبر پرس تی‌ وی گفت: «از ۲۵ جولای (۳ مرداد) این چهارمین بار است که یوتیوب صفحه ما را بدون هیچ توضیحی مسدود می‌کند. بر اساس تمام هنجارهای بین المللی، آنها در حال نقض حق آزادی بیان ما هستند.»

اقدام یوتیوب در بستن جدیدترین صفحه پرس تی‌وی در حالی صورت گرفته است که مدارک و شواهد جدید نشان می‌دهد لابی جهانی صهیونیسم در تصمیم وبسایت یوتیوب مبنی بر مسدود کردن چندین صفحه‌ی این شبکه انگلیسی زبان در آن وبسایت، نقشی کلیدی و موثر ایفا کرده است.

شایان ذکر است، زمانی که صفحه‌ای در یوتیوب بسته می‌شود، با وجود در دسترس بودن ویدیوهای پیشین، کاربر آن صفحه دیگر قادر نیست تصاویر ویدیویی جدید ارسال کند.

مقاله‌ای در روزنامه نیویورک تایمز امریکا فاش ساخت، مسدود شدن صفحات پرس تی‌ وی در یوتیوب به دو شکایت متوالی «اتحادیه ضد افترا»، بازوی تبلیغات جهانی صهیونیسم مرتبط است.

عمادی گفت: «همان صهیونیست‌هایی که در ماه‌های اخیر برای کشاندن امریکا به جنگ با سوریه از هیچ تلاشی فرو گذار نکرده‌اند، عاملان تحریم پرس تی‌وی در یوتیوب هستند.»

وی با تاکید بر اینکه یوتیوب به دلیل رویکرد مغرضانه خود در قبال پرس تی‌ وی باید در برابر جامعه ملل پاسخگو باشد، افزود: «امریکا مدت‌هاست که گروگان لابی‌های صهیونیست است؛ رسانه‌های امریکا تحت کنترل صهیونیست‌ها هستند و حتی پول مالیات دهندگان این کشور خرج اقدامات بی‌رحمانه اسرائیل علیه کودکان بی‌دفاع فلسطینی می‌شود.»

نویسنده مقاله نیویورک تایمز پاسخی رسمی از مسئولان یوتیوب دریافت نکرده است؛ همانطور که تلاش‌های مکرر پرس تی‌ وی مبنی بر ارائه توضیح از سوی این وبسایت به اشتراک گذاری ویدیو، با سکوت معناداری تا زمان انتشار این مقاله روبرو شده است.

کد خبر 231443
منبع: همشهری آنلاین

برچسب‌ها

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز