همشهری آنلاین: سازمان عقیدتی سیاسی ارتش جمهوری اسلامی ایران همزمان با آغاز سی و چهارمین سالگرد دفاع مقدس برنامه‌ های گسترده و متنوعی را از جمله برگزاری نخستین دوره جشنواره مجزای دفاع مقدس در دستورکار دارد.

به گزارش روابط عمومی ارتش جمهوری اسلامی ایران، علاوه بر شرکت یکان‌های نمونه ارتش در رژه با صلابت نیروهای مسلح در جوار بارگاه ملکوتی امام راحل و سراسرکشور، برنامه صبحگاه مشترک نظامی به همراه تجلیل از سربازان نمونه و پیشکسوتان دفاع مقدس نیز انجام خواهد شد.

حضور گسترده کارکنان و سخنرانی جمعی از فرماندهان دفاع مقدس در نمازجمعه سراسر کشور از دیگر برنامه های این ایام می باشد. همچنین فرماندهان و پیشکسوتان دفاع مقدس علاوه بر شرکت و سخنرانی در جمع نمازگزان به منظور بازگویی و تحلیل عملیات های آن دوران ارزشمند در مطبوعات، خبرگزاری‌ها و برنامه‌های زنده و تولیدی رادیویی و تلویزیونی حضور خواهند یافت.

همایش تجلیل از رزمندگان دفاع مقدس از جمله برنامه‌های سازمان عقیدتی سیاسی ارتش است که در ایام هفته دفاع مقدس و در برخی از یکان های ارتش در سراسرکشور برگزار می شود.

برگزاری مسابقات و محافل انس با قرآن کریم و همچینین محافل شب شعر و خاطرات دفاع مقدس نیز از برنامه های ویژه این سازمان می باشد، همچنین مراسم غبار روبی و عطر افشانی مزار شهدا یکی دیگر از برنامه هایی است که به مناسبت این ایام پیش بینی شده است.

تاکید بر نقش و جایگاه ارتش در سال اول جنگ تحمیلی با حضور پیشکسوتان در برنامه‌های سخنرانی در مراکز فرهنگی و علمی و رسانه های جمعی، دیدار فرماندهان و روحانیون ارشد عقیدتی سیاسی آجا با خانواده های معظم شهدا، جانبازان و آزادگان در طول ایام هفته دفاع مقدس و برپایی نمایشگاه های فرهنگی و نظامی نیز در دستور کار سازمان عقیدتی سیاسی ارتش به مناسبت هفته دفاع مقدس قرار دارد.

برگزاری جشنواره مجازی دفاع مقدس در منازل سازمانی ارتش به مناسبت این ایام که به ابتکار سازمان عقیدتی سیاسی ارتش برای نخستین بار در سطح منازل سازمانی ارتش برگزار خواهد شد نیز از دیگر برنامه های فرهنگی ارتش در هفته دفاع مقدس می باشد.

کد خبر 231246
منبع: همشهری آنلاین

برچسب‌ها

پر بیننده‌ترین اخبار دفاع-امنیت

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز