سه‌شنبه ۱۹ شهریور ۱۳۹۲ - ۰۷:۲۲
۰ نفر

همشهری آنلاین: رئیس شورای اسلامی شهر تهران روند انتخاب شهردار تهران را در جلسه غیرعلنی شورای شهر در روز یکشنبه تشریح کرد.

احمد مسجد‌جامعی در دومین جلسه علنی شورای اسلامی شهر تهران در دوره جدید اظهار داشت: لازم می‌دانم گزارشی را درباره روند انتخاب شهردار و جلسه انتخاب شهردار بدهم. این جلسه حاشیه‌های فراوانی داشت.

وی ادامه داد: پیش از انتخاب شهردار تلاش‌های برخی رسانه‌ها وضعیت دیگری را پیش‌بینی می‌کرد اما نتیجه دیگری رقم خورد. بنده از رسانه‌ها سپاسگزارم؛ برخی محافل پیش‌بینی می‌کرده‌اند جلسه انتخاب شهردار پرتنش باشد و به بن‌بست برسد. ولی برخی هم از سر صدق این تحلیل را داشتند و فکر می‌کردند شورا برای انتخاب شهردار به نتیجه نخواهد رسید.

مسجد‌جامعی افزود: انتخاب شهردار بسیار مهم است اما به جهت همین حساسیت ما در جلسه هیئت رئیسه شورا طرحی را برای برگزاری نظام‌مند جلسه پیش‌بینی کردیم.

وی خاطر نشان کرد: روند کار این گونه بود که برای سالم ماندن فضای انتخاب شهردار و فارغ از موضع‌گیری‌های بیرونی تصمیم مناسب گرفته شود و از تمامی نامزدهای تصدی شهرداری تهران دعوت کنیم با هم در جلسه حضور داشته باشند و در جریان گزارش یکدیگر قرار بگیرند.

وی ادامه داد: به این ترتیب براساس قرعه‌کشی منتظر ماندیم هر دو نامزد در جلسه شورا حضور داشته باشند که محسن هاشمی زودتر آمد و خواستیم تا آمدن محمدباقر قالیباف در اتاق انتظار بماند.

مسجد‌جامعی خاطر نشان کرد: با رسیدن قالیباف محسن هاشمی هم زمان به جلسه شورای شهر آمدند و در محل پیش‌بینی شده قرار گرفتند و برای صحبت و ارائه برنامه نیز قرعه‌کشی کردیم و قالیباف براساس قرعه‌کشی صورت گرفته گزارش و برنامه‌های خود را درباره شهرداری اعلام کرد.

مسجد‌جامعی خاطر نشان کرد: در پایان جلسه برای رأی‌گیری خواستیم هر دو نامزد شهرداری تهران جلسه را ترک کنند که هنگام ترک جلسه هاشمی خواست از راهی که آمده برود و من از هاشمی خواستم که با قالیباف برود و بنده نیز دو سه بار به پشت قالیباف زدم و این حرکت نشانه قدردانی است.

رئیس شورای اسلامی شهر تهران گفت: پس از سه ماه مشارکت همه گروه‌های ذی‌ربط جلسه انتخاب شهردار برگزار شد و این یک پیروزی برای نظام است و ما نیز تبریک می‌گوییم و امیدواریم در دوره جدید شهرداری شرایط بهتری برای مشارکت همه صاحب‌نظران در امور شهری فراهم شود.

وی گفت: بنده تلاش می‌کنم از هر دو مدیر باادب، با اخلاق و کاردان استفاده کنم و امیدوارم با فضایی که می‌سازیم کسی نتواند شادابی ناشی از حماسه سیاسی شهروندان را به کامشان تلخ کنند و شورای شهر را محل خدمت به مردم می‌دانیم.

کد خبر 230534
منبع: همشهری آنلاین

برچسب‌ها

پر بیننده‌ترین اخبار شورای شهر

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز