همشهری آنلاین: شهردار تهران گفت: انشاا... با تلاش و کار صادقانه و مجاهدانه و به دور از حب و بغض و رفتارهای سیاسی و نگاه کوته نظرانه و به همت شما عزیزان که مردم انتخابتان کردند بتوانم خدمت گذار این شهر در رکاب انقلاب، امام و شهدا باشم.

 محمد باقر قالیباف که بعد از قطعی شدن رای اعضاء شورای شهر چهارم با اکثریت آراء برای سومین دوره پیاپی به عنوان شهردار تهران انتخاب شد طی سخنانی در صحن شورای شهر حضور یافت و اظهار کرد: از همه اعضاء شورای چهارم تشکر می‌کنم که خداوند به دست آن‌ها این توفیق را نصیب من کرد که مجدد توفیق خدمت پیدا کنم و این را برای خود یک نعمت بزرگ می‌دانم و مکلفم شکر این نعمت را به جا آورم.

وی افزود: انشاا.. با تلاش و کار صادقانه و مجاهدانه و به دور از حب و بغض و رفتارهای سیاسی و نگاه کوته نظرانه و به همت شما عزیزان که مردم انتخابتان کردند بتوانم خدمتگزار این شهر در رکاب انقلاب، امام و شهدا باشم.

شهردار تهران ضمن تشکر و تقدیر از رقیب خود، محسن هاشمی گفت: ایشان در طول ۸ سال فعالیت من در شهرداری، از همکاران خوب ما دراین محموعه بوده و هم اکنون نیز حضور دارند و درخدمت ایشان هستیم.

قالیباف افزود: بعد از اینکه امروز صبح برنامه‌های خود را در شورا ارائه دادیم به اتفاق مهندس هاشمی به اتاق من رفتیم و به ایشان گفتم اگر شما رای بیاورید این اتاق شما خواهد بود و من دست یکایک اعضا را می‌بوسم که این بار سنگین مسوولیت را از دوش من برداشتند و اگر توفیق یافتم که انجام وظیفه کنم، همینجا در خدمت شما هستیم و از تجربیات شما نیزاستفاده خواهیم کرد.

وی با بیان اینکه در عوالم سیاسی و انتخابات حرف‌هایی زده می‌شود اما کوچک‌ترین تغییری در رابطه دوستانه و کاری من و مهندس هاشمی در طول این مدت پیش نیامد گفت: ایشان برای حضور در صحنه رقابت از من اجازه گرفت و گفت اگر شما اجازه ندهید حضور نخواهم یافت.

وی این شهر و مجموعه شهرداری را متعلق به همه مردم خواند و افزود: همه صاحب نظران که می‌توانند در اداره بهتر شهر کمک کنند تا کار را بهتر پیش ببریم، درخدمتشان خواهم بود و استفاده خواهم کرد تا با خرد جمعی، رویه جهادی و بسترهایی که فراهم شدهکار را پیش ببریم.

شهردار تهران در ادامه به روابط شهرداری تهران با دولت یازدهم اشاره کرد و افزود: با جلسات و صحبت‌هایی که با برادر عزیز و گرانقدرم جناب آقای حجت الاسلام دکتر روحانی داشتم، حتما پیوند عمیق و خوب و گرم و صمیمی بین شهرداری و دولت خواهد بودو چالش‌های گذشته و قبل را نخواهیم داشت و انشاا.. بتوانیم نقص گذشته را جبران کنیم.

قالیباف افزود: با همه وجود می‌گویم اگر رقابتی هم در انتخاب شهردار بوده از همین لحظه تمام شده است. دوستان نیز گواهی می‌دهند که من بیش از سه دهه در میان اصولگرایان و اصلاح طلبان دوستان صمیمی دارم و از امروز خادم اعضای شورا و مردم هستم.

وی تصریح کرد: خدا مرا نیامرزد که در تصمیماتم بخواهم سلیقه سیلسی را در جایی و کاری وارد کنم. هدف خدمت است.

شهردار تهران اظهار کرد: در طی ۸ سال گذشته انصافا برادر بزرگوار آقای مهندس چمران که حق پدری، استادی و بزرگی بر گردن من دارند خون دل خوردند و در شرایط سختی که من کم صبری می‌کردم ایشان تحمل می‌کردند و شهر با آرامش پیش رفت‌هایشان خسته نباشید گفته و آرزوی موفقیت در شورا می‌کنم.

قالیباف با اشاره به سابقه ۱۵ ساله آشنایی خود با احمد مسجد جامعی، رییس شورای چهارم نیز گفت: ایشان بزرگی کرده و سنگ صبور همه ما خواهند بود و انشاا.. آرمانهای امام و شهدا را تحت رهبری مقام معظم رهبری پیش خواهیم برد.

کد خبر 230230
منبع: همشهری آنلاین

برچسب‌ها

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

دیدگاه خوانندگان

وبگردی

اخبار بازار و کسب و کار