مجموع نظرات: ۰
چهارشنبه ۱۳ شهریور ۱۳۹۲ - ۱۱:۵۰
۰ نفر

همشهری آنلاین: یک استاد حوزه و دانشگاه گفت: متاسفانه در جامعه مطالب کمی درباره شخصیت حضرت فاطمه معصومه(س) وجود دارد و این کم‌کاری به عهده علما و پژوهشگران است و نتیجه این کم‌کاری‌ها، ناهنجاری‌هایی است که در سطح جامعه برای دختران و زنان جامعه به وجود آمده است.

راضیه محمدزاده در گفت‌وگو با خبرنگار دین و اندیشه خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، با اشاره به فرارسیدن ولادت فاطمه معصومه(س) و روز دختر عنوان کرد: متاسفانه شناختی که نسبت به این بانوی بزرگوار در جامعه ما وجود دارد خیلی کم است، ما مطالب زیادی در خصوص زندگی ایشان داریم ولی متاسفانه هم علما و هم پژوهشگران ما در رابطه با ترویج این مطالب کم‌کاری کرده‌اند.

محمدزاده خاطرنشان کرد: در روایات نقل شده که وقتی حضرت معصومه(س) کودک بودند یک گروهی برای دریافت سوالات خود به مدینه می‌آیند و در آن زمان چون امام عصر حاضر نبوده‌اند پاسخ سوالات خود را از حضرت معصومه(س) دریافت می‌کنند بنابراین ما باید این الگوهای بزرگ دینی را به زنان و دختران جامعه بشناسانیم.

این استاد حوزه و دانشگاه در ادامه با بیان این‌که «ما باید به بعد دختر بودن حضرت فاطمه معصومه(س) دقت زیادی داشته باشیم» گفت: ما باید به دختران خود تبیین کنیم که نقش آنها در زندگی آرامش‌گری است برای اینکه بتوانیم الگوهای دینی را در سطح جامعه پرورش دهیم باید نیازهای روحی و روانی دختران جامعه را بشناسیم و به آنها اهمیت بدهیم.

وی تاکید کرد: باید دختران جامعه ما هویت اصلی خود را پیدا کنند به خصوص در این زمانه‌ای که هویت دینی و اسلامی دختران جامعه ما کم شده باید الگوهای مناسبی را برای زندگی به آنها ارائه بدهیم.

محمدزاده ادامه داد: باید دختران فرصت ابراز توانمندی‌هایشان را پیدا کنند نیمی از دختران جامعه ما از استعدادها و توانمندی‌های خود خبر ندارند، دختران ما توانمندی‌هایی همچون هدایت کردن انسان‌ها،‌ آرامش‌گری، روح لطیف، رقت قلب و توانمندی‌های کلامی گسترده‌ای دارند که تمامی این‌ها برای دختران ارزش است که باید قدر این ارزش‌ها را بدانند و برای دریافت هویت خود به ماهواره و تبلیغات غربی چنگ نزنند.

وی در پایان گفت: برای اینکه این توانمندی‌های در سطح جامعه افزایش پیدا کند زمینه‌اش ابتدا باید در خانواده به وجود بیاید و بعد با حضور مربیان در "مدارس و دانشگاه‌ها" این مهارت‌ها را به دختران آموزش بدهند. دلیل به وجود آمدن این همه ناهنجاری‌ها در سطح جامعه عدم آموزش صحیح مسائل دینی به دختران است.

کد خبر 229849

برچسب‌ها

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار