همشهری آنلاین: رانندگانی که از این به بعد می‌خواهند ماشین‌های‌شان را جلوی آسمانخراشی نیمه‌‌کاره در لندن به نام "واکی- تاکی" پارک کنند، شاید مجبور شوند بیشتر دقت کنند.

 Walkie-Talkie

علت این است که پوشش این ساختمان جدید آنقدر براق است که دست کم یک صاحب یک ماشین گوار می‌گوید انعکاس نور ناشی از آن باعث ذوب شدن بخش‌هایی از آن شده است.

و مشکلات دیگر هم رخ داده است: اهالی محل می‌گویند گرمای ناشی از این ساختمان باعث سوختن و ایجاد سوراخی در پاانداز جلوی یک مغازه سلمانی در آن طرف خیابان شده است.

صاحب مغازه می‌گوید: "ما داشتیم کار می‌کردیم و ناگهان دیدیم دود از پاانداز بلند شد. اینجا مسئله ایمنی و سلامت مطرح است."

سازندگان این ساختمان در بیانیه‌ای گفته‌اند که این شکایات را جدی می‌گیرند و در حال بررسی چگونگی بازتاب نور خورشید از این ساختمان است.

انتظار می‌رود این ساختمان 37 طبقه - یکی از متمایزترین آسمانخراش‌های بخش مالی لندن از لحاظ شکل- در سال 2014 تکمیل شود.

این مشکل هنگامی مورد توجه عمومی قرار گرفت که بازرگان مارتین لیندسی به خبرنگاران گفت که آینه، پنل‌ها و قسمت جلوی کاپوت ماشینش بر اثر نورخورشید متمرکزشده بازتاب یافته از این ساختمان ذوب شده‌اند.

او گفت "چند ساعتی ماشین را توی شهر پارک کردم و ... بعد ماشن کاملا نابود شده بود."

به گفته سازندگان ساختمان مشکل حدود دو ساعت در روز طول می‌کشد و انتظار می‌رود برای دو تا سه هفته دیگر ادامه پیدا کند.

آنها در توضیح خود می‌گویند: "این پدید ناشی از بالا آمدن خورشید در آسمان در این فصل سال است"

به گفته سازندگان فعلا با یک برپاکردن یک صفحه داربستی موقتی در سطح خیابان این مشکل را به حداقل خواهند رساند. آنها همچنین از مقامات شهری خواسته‌اند تا اجازه برای سه محل پارک ماشین را در آن خیابان معلق کنند.

کد خبر 229737

برچسب‌ها

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار