مجموع نظرات: ۰
سه‌شنبه ۲۴ مرداد ۱۳۸۵ - ۰۷:۰۵
۰ نفر

سید حسن نصرالله دبیرکل حزب الله لبنان پس ازپیروزی در جنگ با اسراییل در سخنانی خطاب به مردم لبنان گفت: پیروزی برای مقاومت و همه مردم لبنان است.

به گزارش ایرنا، وی دوشنبه شب در پیامی به مردم لبنان که از شبکه تلویزیونی المنار پخش شد، گفت: ما در برابر یک پیروزی استراتژیک و تاریخی قرار داریم.

نصرالله درباره شهادت و فداکاری نیروهای مقاومت، ارتش و همچنین شهادت و فداکاری زنان، مردان، کودکان و حتی شهدای رسانه‌ها سخن گفت و افزود: در دیداری که به زودی با مردم و دوستان خواهم داشت درباره فدارکاری‌های آنان و مساله اسیران، سرزمین اشغال شده و غزه و رنج‌های مردم آن و فلسطین و فداکاری‌ها و مظلومیت و مسوولیت نسبت به آن،به طور مفصل سخن خواهم گفت.

نصرالله در ادامه سخنان خود همه کسانی را که در این جنگ فداکاری، مبارزه و پایداری کردند ستود وگفت: خساراتی که دشمن صهیونیستی به تاسیسات زیربنایی وارد کرد بسیار زیاد است.

دشمن صهیونیستی تنها در چند روز گذشته هزاران خانه را در جنوب و حومه جنوبی بیروت ویران کرد.

دبیر کل حزب الله از همه کسانی که در مدت جنگ به خانواده‌های مهاجر کمک کردند از جمله دولت و نهادهای دولتی و سازمانهای بشر دوستانه قدردانی کرد.

سیدحسن نصرالله افزود:به همه کسانی که خانه خود را از دست داده اند کمک خواهیم کرد و از فردا افرادی در روستاها و شهرها برای کمک به مردم اقدام خواهند کرد. برای خانه‌هایی که ویران شده به ساکنان آن مبالغی پرداخت می‌شود تا به مدت یک سال خانه‌ای اجاره و وسایل زندگی تهیه کنند.

وی در ادامه افزود: بر اساس آماری که تا کنون به دست آورده‌ایم بیش از ‪ ۱۵‬هزار واحد مسکونی به طور کامل ویران شده است.

دبیر کل حزب الله درباره دومین مرحله از کمک به مردم لبنان گفت: آوار برداری و اقدامات ساخت و ساز در مرحله بعد قرار دارد و ما می‌توانیم با کمک یکدیگر همه این منازل ویران شده را بسازیم.

نصر الله اظهار داشت: تنها تامین هزینه کافی نیست بلکه این کار به همبستگی و همکاری مهندسان و تاجران مصالح ساختمانی نیاز دارد.

وی از همه مردم خواست که برای بازسازی مناطق ویران شده کمک کنند.

کد خبر 2288

برچسب‌ها

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار