همشهری آنلاین: یک متخصص تغذیه گفت: بسیاری از مردم تصور می‌کنند که برای درمان و بر طرف شدن بیماری‌ها و اختلالات مختلف به ویژه برخی از مشکلات شایع نیاز به داروها و روش‌های درمانی خاص و آنچنانی دارند.

لیمو‌ ترش؛ مفیدترین دارو برای درمان گلو درد

عماد معصومی در گفتگو با باشگاه خبرنگاران افزود: برخلاف برخی از تصورات، درمان و بهبود بسیاری از مشکلات و نارسایی‌ها نیاز به روش درمانی خاصی نداشته و به عنوان مثال می‌توان از تغذیه مناسب و استفاده از برخی مواد غذایی به درمان این بیماری‌ها و مشکلات کمک کرد.

معصومی با اشاره به اینکه لیمو‌ ترش از جمله مواد بسیار مفید برای برطرف کردن برخی از مشکلات جسمی است تاکید کرد: لیمو ترش به علت داشتن خواص اسیدی ضد‌عفونی‌کننده قوی است و می‌تواند منجر به نابودی میکروب‌ها و برخی از عوامل عفونی شود.

وی تصریح کرد: لیمو ترش یکی از بهترین و مفید ترین داروها برای درمان گلو درد است و می تواند به بر طرف شدن برخی از مشکلات پوستی و جلوگیری از خونریزی در قسمت‌هایی از بدن به ویژه در ناحیه بینی کمک کند.

معصومی یادآور شد: لیمو ترش را به دو صورت موضعی و خوراکی می‌توان استفاده کرد که البته چگونگی استفاده از این ماده مفید با توجه به نوع بیماری یا مشکل به وجود آمده متفاوت است.

کد خبر 227675

برچسب‌ها

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار