پنجشنبه ۲۴ مرداد ۱۳۹۲ - ۱۷:۵۴
۰ نفر

همشهری آنلاین: سه مسجد در کشور های نیوزیلند، کامرون و ماداگاسکار به نام امام رضا (ع) احداث می شود.

به گزارش واحد مرکزی خبر، معاون بین الملل مجمع جهانی اهل بیت (ع) امروز در شیراز گفت: ساخت سه مسجد در کشور های نیوزلند، کامرون و ماداگاسکار آغاز شده است که به زودی به بهره برداری می رسد.

حجت الاسلام محمد سالارگفت: در اجرای این برنامه ها سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، مجمع جهانی اهل بیت (ع) و جامعه مطفی العالمیه سهیم هستند.

وی معرفی خادمان اهل بیت (ع) در نقاط مختلف دنیا را به عنوان یکی از فعالیت ها برشمرد و افزود: افرادی که در سراسر دنیا به نحوی در ارتباط با سیره امام رضا (ع)، حضرت معصومه (س) و حضرت شاهچراغ (ع) اثر هایی را خلق کرده باشند مورد شناسایی و معرفی قرار می گیرد که امسال سه صاحب اثر از کشور های اندونزی، ترکیه و پاکستان معرفی خواهند شد.

نماینده مجمع جهانی اهل بیت(ع) در شورای هماهنگی ستاد بزرگداشت دهه کرامت ادامه داد: ترجمه و چاپ مقالات و کتاب های نگارش شده از سیره این سه بزرگوار به زبان های خارجی که دارای مخاطبان زیادی است نیز از دیگر برنامه هاست که امسال صحیفه رضویه به زبان های ترکی استانبولی و روسی آماده چاپ است.

وی با اشاره به برخورداری مجمع جهانی اهل بیت (ع) از سه هزار مبلغ فارغ التحصیل حوزه علمیه، تاکید کرد: سیره حضرت شاهچراغ (ع) در برنامه های تبلیغی مبلغات در 68 کشور دنبال می شود که شامل سخنرانی، همایش، نشست تخصصی معرفی و بیان فضائل این امامزاده بزرگوار است.

حجت الاسلام سالار از احداث مراکز به نام مبارک امام رضا (ع) در کشورهای مختلف دنیا خبر داد و خاطرنشان کرد: سه مسجد در کشور های نیوزلند، کامرون و ماداگاسکار احداث شده است که در نیوزلند این مسجد با زیر بنای سه هزار متر مربع خواهد بود و ظرف سال آینده افتتاح می شود.

کد خبر 227148
منبع: همشهری آنلاین

برچسب‌ها

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار