همشهری آنلاین: تورهای بین المللی رحیم شهریاری از اواخر شهریورماه سال جاری با حضور در شهرهای مختلف آمریکا و کانادا از سر گرفته خواهد شد.

رحیم شهریاری در گفتگو با مهر در تشریح سفر اخیر خود به کشور آمریکا برای برگزاری چند کنسرت موسیقی فولکلور آذربایجانی گفت: تا کنون با گروه موسیقی آراز سفرهای متعددی به خارج از کشور برای برگزاری کنسرت داشتیم اما در آخرین برنامه ای که اوایل تیر ماه سال جاری در لس آنجلس داشتم کنسرتی را برگزار کردم که یک ارکستر بزرگ متشکل از نوازندگان خارجی به همراه آرمن آهارونیان یکی از نوازندگان برجسته پیانو کشور ارمنستان و آلبرت از قدرتمندترین نوازنده های بالابان بود و من به نوعی تنها هنرمند ایرانی این کنسرت بودم.

این خواننده افزود: البته گروهی از هنرمندان کشور گرجستان نیز در این اجرا همراه ما بودند که به گفته مخاطبان بزرگترین و باشکوه‌ترین کنسرت 40 ساله اخیر در لس آنجلس در حوزه موسیقی فولکلوریک آذربایجان بود.

وی به اسقبال مخاطبان و دعوت دوباره ایرانیان مقیم آمریکا اشاره کرد و توضیح داد: این کنسرت از 21 سپتامبر (30 شهریور) در شهرهای دیگر آمریکا از جمله واشنگتن دی.سی، شیکاگو، نیویورک و دالاس میزبان علاقه‌مندان موسیقی خواهد بود ضمن اینکه از نیمه اکتبر ( 23 مهر) کنسرت‌هایی را در شهرهای تورنتو، مونترال و ونکوور کشور کانادا برگزار می‌کنم. البته برنامه هایی هم برای عید نوروز سال آینده خواهم داشت که بیشتر معطوف به کشورهای اروپایی خواهد بود.

شهریاری به برگزاری کنسرت های داخلی هم اشاره کرد و گفت: طبق برنامه‌ریزی‌های انجام گرفته 14 شهریور ماه در سالن میلاد نمایشگاه بین المللی و 23، 24 و 25 مرداد در سالن پتروشیمی تبریز کنسرت هایی را برگزار می کنیم ضمن اینکه بعد از عید فطر نیز تازه ترین آلبوم خود را با نام "سنه گوره" وارد بازار موسیقی می‌کنم که یکی از متفاوت آثار من در حوزه موسیقی است.

این آهنگساز و خواننده در پایان بیان کرد: این آلبوم موسیقایی در کشورهای ترکیه، آذربایجان و ایران ضبط شده و در آن از نوازندگان این کشورها استفاده کردم. عثمان از کشور ترکیه، جبار موسایف از کشور آذربایجان، محمود دست پیش، نصیر پایه‌گذار از کشورمان هم ترانه و اشعار این آلبوم را سروده اند که به عقیده من یکی از متفاوت ترین آلبوم هایم در بین 14 آلبومی است که تاکنون وارد بازار موسیقی کرده ام.

کد خبر 226817
منبع: همشهری آنلاین

پر بیننده‌ترین اخبار هنر

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز