همشهری آنلاین: میشل سلیمان، رییس جمهور لبنان در دیدار حسن روحانی رییس جمهور اسلامی ایران با اشاره به سخنرانی دکتر روحانی در مراسم تحلیف در مجلس شورای اسلامی گفت: سخنان شما می‌تواند روشنگر راه مردم منطقه و قطعاً بابی برای گفت‌وگو در سطح منطقه باشد.

روحانی و میشل سلیمان

 حجت الاسلام حس روحانی رئیس جمهوری در این دیدار که شامگاه یکشنبه برگزار شد، گفت: همکاری‌های ایران و لبنان در ایجاد صلح، ثبات و امنیت منطقه‌ای بسیار مهم است.

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری، رییس‌جمهور ایستادگی و مقاومت مردم لبنان در برابر تجاوز و اشغال را یکی از عوامل مهم علاقه ویژه مردم ایران نسبت به مردم لبنان توصیف کرد.

روحانی همچنین با قدردانی از حضور رییس‌جمهور لبنان برای شرکت در مراسم تحلیف این حضور را نشانه روابط دوستانه و برادرانه دو ملت و دولت دانست و اظهار امیدواری کرد روابط دو جانبه در عرصه‌های مختلف بیش از پیش توسعه یابد.

میشل سلیمان، رییس جمهور لبنان نیز در این دیدار با تبریک مجدد انتخاب دکتر روحانی به رییس جمهوری اسلامی ایران روابط دو جانبه تهران- بیروت را خوب توصیف کرد و گفت: جمهوری اسلامی ایران در میان کشورهای منطقه نقش مهمی در حل و فصل مناقشات منطقه‌ای دارد.

وی با اشاره به سخنرانی دکتر روحانی در مراسم تحلیف در مجلس شورای اسلامی گفت: سخنان شما می‌تواند روشنگر راه مردم منطقه و قطعاً بابی برای گفت‌وگو در سطح منطقه باشد.

ریس جمهور لبنان به منظور شرکت در مراسم تحلیف رییس‌جمهوری اسلامی ایران که عصر یکشنبه در مجلس شورای اسلامی برگزار شد، به ایران سفر کرده است.

کد خبر 225923
منبع: همشهری آنلاین

برچسب‌ها

پر بیننده‌ترین اخبار سیاست‌خارجی

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز