همشهری آنلاین: بازار مسکن با آغاز بهکار دولت یازدهم در انتظار شکستن حباب قیمت‌ها و ثبات در بازار است تا به این وسیله بازار از رکود خارج شود.

مهر نوشت: بازار مسکن در هفته‌های اخیر در انتظار مراسم تحلیف روحانی و پایان ریاست جمهوری در دولت دهم بود تا آغاز بکار رئیس جمهور جدید بتواند بازار مسکن را از رکود خارج کند و قیمت‌ها با ثبات بیشتری همراه شوند.

دو ماه پیش از این، رئیس اتحادیه کشوری مشاوران املاک اعلام کرده بود که در دوره جدید ریاست جمهوری، نرخ مسکن با کاهش مواجه می‌شود و بازار واکنش مثبتی را به نتیجه آرا نشان خواهد داد. البته در این مدت، بازار مسکن با تغییراتی همراه شد که در نهایت تعداد زیادی از بساز و بفروش‌ها آپارتمان‌های خود را به فروش گذاشتند.

این موضوع منجر به شکستن قیمت‌ها در برخی از مناطق تهران شد اما هنوز هم نرخ مسکن با قدرت خرید مردم تفاوت زیادی دارد و اغلب متقاضیان همچنان اجاره نشین هستند تا با کاهش بیشتر قیمت‌ها بتوانند وارد بازار مسکن شوند.

به گفته فعالان بنگاه‌‍های املاک، در حال حاضر رکود معاملات در بازار مسکن ادامه دارد اما این رکود ناشی از تورم نیست بلکه باید به انتظار کاهش و ثبات قیمت‌ها بود؛ بنابراین وضعیت کنونی می‌تواند در آینده نزدیک به نفع متقاضیان مسکن باشد.

البته آنها معتقدند که قیمت مسکن به نرخ‌های قبل از سونامی سوم قیمت‌ها بازنمی‌گردد بلکه قدری به واقعیت تورم موجود در کشور نزدیک می‌شود و رونق بیشتری را در بازار بوجود می‌آورد. براین اساس باید منتظر بود که در دوره جدید ریاست جمهوری نرخ‌های مسکن چه تغییراتی را خواهد داشت.

براساس گزارش میدانی، در جیحون یک آپارتمان 40 متری، یک خوابه در طبقه دوم با 48 میلیون تومان نقد و 20 میلیون تومان رهن و 20 میلیون تومان وام به فروش می‌رسد و یک آپارتمان 33 متری در پیروزی دریاباری هم با قیمت 132 میلیون تومان قیمت گذاری شده است.

واحد دیگری با متراژ 40 مترمربع در خیابان شهید مدنی جنب مترو با قیمت 170 میلیون تومان به فروش می‌رسد و آپارتمان دیگری به مساحت 45 متر و زیرهمکف با 50 مترحیاط با شرایط 49 میلیون تومان نقد، 22 میلیون تومان رهن و 20 میلیون تومان وام قیمت گذاری شده است.

همچنین در خیابان سبلان داود آبادی 32 متری با 25 میلیون تومان رهن و 20 میلیون تومان وام و 80 میلیون تومان نقد به فروش می‌رسد و در خیابان شاهین شمالی 20 متری گلستان، واحدی 45 متری و یکخوابه و بدون پارکینگ با انباری 193 میلیون تومان قیمت گذاری شده است.

براساس این گزارش، در خیابان پلیس کاشانی نژاد یک واحد 43 متری با نرخ 215 میلیون تومان به فروش می‌رسد و در مولوی تختی یک واحد 45 متری در طبقه چهارم متری 2 میلیون و 100 هزار تومان قیمت گذاری شده است.

همچنین در میدان قزوین یک واحد 48 متری با عمر 6 ساله متری 2 میلیون و 700 هزار تومان به فروش می رسد و در شهرری یک واحد 49 متری با عمر 7 ساله با 95 میلیون تومان نقد، 25 میلیون تومان رهن و 13 میلیون تومان وام برای فروش قیمت گذاری شده است.

آپارتمان دیگری در انتهای جیحون به مساحت 48 مترمربع، نوساز با 20 میلیون تومان و 30 میلیون رهن و 90 میلیون تومان نقد به به فروش می‌رسد و در فردوس غرب، بهار شمالی یک آپارتمان 50 متری، یک خوابه با عمر 7 ساله 255 میلیون تومان و در طرشت، واحدی با این مساحت با 10 میلیون تومان وام 203 میلیون تومان قیمت گذاری شده است.

کد خبر 225812
منبع: همشهری آنلاین

برچسب‌ها

پر بیننده‌ترین اخبار راه و مسکن

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

دیدگاه خوانندگان

وبگردی

اخبار بازار و کسب و کار