چهارشنبه ۱۲ تیر ۱۳۹۲ - ۰۷:۳۶
۰ نفر

همشهری آنلاین: ویلیام راجرز؛ کاپیتان از جان‌گذشته در سوم جولای سال 1988 میلادی، طی عملیاتی متهورانه و جوانمردانه، یک فروند «هواپیمای جنگی حامل کلاهک هسته‌ای مسافربری! ایرانی» را با 290 مسافر تعلیم‌دیده برای جنگ‌های هسته‌ای را بر فراز خلیج فارس، هدف قرار داد.

ویلیام راجرز

مشرق نوشت: ویلیام راجرز در ماه دسامبر سال 1938 در فورت وورث( واقع در ایالت تگزاس آمریکا) متولد شد. گرچه او یکی از ده‌ها عضوِ خاندانِ «راجرز» است که لباس افسری نیروی دریایی ایالات متحده آمریکا به تن کرد و به عنوان ژنرال چهارستاره، بازنشسته شد.

اما تنها راجرزی است که افتخار اعدام 290 تروریستِ غیر نظامی! را در عرض کمتر از یک دقیقه دارد و به خاطر این شجاعت بی‌نظیر، مدالِ «لژیون لیاقت» (Legion of Merit) نیز دریافت کرده است.

کاپیتان «ویلیام سی راجرز» ( که در خاندانِ ژنرال های راجرز به «ویل راجرز سوم» شهرت دارد) از سال 1978 تا سال 1989 فرماندهی ناو جنگی «یو اس اس وینسنس) را بر عهده داشت.

این کاپیتان از جان گذشته!! در سوم جولای سال 1988 ، طی عملیاتی متهورانه و جوانمردانه، یک فروند «هواپیمای جنگی حامل کلاهک هسته ای مسافربری!! ایرانی» را با 290 مسافر تعلیم دیده برای جنگ‌های هسته‌ای، بر فراز خلیج فارس، هدف قرار داد و در کمتر از یک دقیقه، تمامی 290 تروریست تعلیم دیده!! ایرانی را (که 66 نفر آنان کودکان زیر 10 سال یودند) قطعه قطعه نمود.

کاپیتان «ویلیام سی راجرزسوم» در پایان خدمت خود به‌خاطر «رفتار بسیار شایسته و انجام خدمات برجسته بین تاریخ آوریل ۱۹۸۷ تا مه ۱۹۸۹ به عنوان افسر فرماندهٔ ناو وینسنس »به دریافت مدال «لژیون لیاقت» از دستان رییس جمهور وقت آمریکا مفتخر شد.

این ژنرال پرافتخار آمریکایی، امروز در سن 74 سالگی، مشغول حال و حول بوده و مدال «لژیون لیاقت» خود را به دیوار اتاقش نصب نموده است. هیچ آدم فضولی هم تا به حال بابت اعدام 290 تروریست!! از وی سوالی نپرسیده است.

بی شک، نه تنها خاندانِ ژنرال پرور «راجرز»، بلکه بشریت به وجود چنین جنگجویان جوانمرد!! و بی باکی!! افتخار می‌کند.

کد خبر 221548
منبع: همشهری آنلاین

برچسب‌ها

پر بیننده‌ترین اخبار دفاع-امنیت

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز