همشهری آنلاین: وکیل مدافع حیدری‌فر دادیار سابق ویژه امنیت دادسرای تهران و از متهمان پرونده کهریزک گفت: در پی شایعات اخیر برای پیگیری نتیجه پرونده موکلم ب مراجعه و از مسوولان محترم دادگاه کسب اطلاع کردم که هیچ‌گونه رأیی تا به حال در این پرونده صادر نشده است.

ایسنا نوشت: علی شهبازی افزود: مسئولان محترم به کل، شایعات منتشر شده در برخی مطبوعات و خبرگزاری‌ها درباره متهمان پرونده کهریزک(حیدری‌فر، مرتضوی و حداد)را تکذیب و اعلام کردند در رابطه با کل پرونده هنوز هیچ‌گونه تصمیمی اتخاذ نکرده‌اند و رأیی صادر نشده است.

وی افزود: علی‌رغم این‌که به موجب ماده 212 قانون آئین دادرسی کیفری دادگاه پس از ختم رسیدگی و اخذ آخرین دفاع حداکثر یک هفته فرصت دارد تا نسبت به صدور رأی اقدام کند و با توجه به این که از زمان آخرین دفاع و پایان جلسات دادگاه بیش از یک ماه می‌گذرد، هنوز هیچ رأیی صادر نشده است.

وی تصریح کرد: با توجه به این‌که بر اساس بند 11 ماده 6 قانون مطبوعات انتشار شایعات و مطالب خلاف واقع و یا تحریف مطالب دیگران جرم تلقی می‌شود و مجازات ماده 698 قانون مجازات اسلامی برای آن تعیین شده، اقدام برخی رسانه‌ها در فضاسازی و ایجاد جنگ روانی به منظور تشویش اذهان عمومی و پخش مطالب عاری از حقیقت مغایر با تقوای رسانه‌ای بوده و این نوع رفتار برخلاف موازین شرعی و حقوق اساسی ملت است و عمل مجرمانه تلقی می‌شود.

کد خبر 220906
منبع: همشهری آنلاین

برچسب‌ها

دیدگاه خوانندگان

وبگردی