همشهری آنلاین: عبدالله گل، رییس جمهوری ترکیه عصر دوشنبه در گفتگوی تلفنی با حسن روحانی رییس جمهوری منتخب ملت ایران خواستار توسعه هرچه بیشتر روابط و همکاری‌های دو کشور شد.

رییس جمهوری ترکیه با ابراز خرسندی از مواضع و دیدگاه‌های دکتر روحانی، از جانب خود و ملت ترکیه انتخاب وی به عنوان رییس جمهوری منتخب ملت ایران را تبریک گفت و برای دولت آینده ایران آرزوی موفقیت کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی رئیس جمهور منتخب، عبدالله گل با بیان اینکه "برنامه های تبلیغات انتخابات ریاست جمهوری ایران را با دقت پیگیری کرده است"، گفت که جذب همه قشرهای ملت ایران ازجمله جوانان ، روشنفکران و زنان به برنامه ها و دیدگاه های جنابعالی تصویری بسیار خوب از شخصیت شما ترسیم کرده و برای ما بسیار حائز اهمیت است.

وی ابراز امیدواری کرد که بتواند با رییس جمهوری منتخب ملت ایران در زمان برگزاری اجلاس مجمع عمومی سازمان ملل متحد دیدار و گفتگو کند.

حجت الاسلام دکتر حسن روحانی نیز با تشکر از تماس تلفنی عبدالله گل و پیام تبریک وی ابراز اطمینان کرد که با تدبیر دولت ترکیه مسائل جاری این کشوربه سامان برسد و افزود: تحریکات خارجی در مسائل داخلی ترکیه قابل قبول نیست.

رییس جمهوری منتخب ملت ایران گفت: بی تردید تعمیق روابط و همکارهای دو کشور در حل و فصل مسایل منطقه و بازگرداندن آرامش و ثبات به منطقه بسیار تاثیر گذار خواهد بود.

کد خبر 220241
منبع: همشهری آنلاین

برچسب‌ها

پر بیننده‌ترین اخبار سیاست‌خارجی

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز