یکشنبه ۱۹ خرداد ۱۳۹۲ - ۰۷:۳۶
۰ نفر

همشهری آنلاین: علیرغم اینکه طبق تفاهم‌نامه قبلی نباید تا آذرماه قیمت تخم‌مرغ تغییر می‌کرد، قیمت هر کیلوگرم تخم‌مرغ از 3300 به 4400 تومان افزایش یافت که براین اساس هر شانه تخم‌مرغ در بازار مصرف کمتر 6600 تومان و بیشتر از 8000 تومان نباید به دست مصرف‌کننده برسد.

ایسنا نوشت: هدایت اصغری مدیرعامل اتحادیه مرغداران مرغ تخم‌گذار با بیان این خبر گفت: در تفاهم‌نامه امضا شده سال گذشته میان اتحادیه مرغ تخم‌گذار و شرکت پشتیبانی امور دام که قیمت هر شانه تخم‌مرغ در بازار مصرف نباید از 6600 تومان کمتر و از 7400 تومان بیشتر شود، تعیین شده بود تا در صورت افزایش قیمت نهاده‌ها و هزینه‌های تولید، خرید تخم‌مرغ از مرغداران نیز مورد بازنگری قرار گیرد.

وی افزود: از آنجاکه قیمت نهاده‌های تولید حدود 20 درصد افزایش یافته و هزینه‌های تولید نیز با افزایش قیمت مواجه شده‌اند در جلسات متعدد، قیمت‌های جدیدی برای تخم مرغ تعیین شد.

اصغری اظهار کرد: براین اساس قیمت منطقی برای هر کیلوگرم تخم‌مرغ از نظر اتحادیه مرغداران مرغ تخم‌گذار 3870 تومان و از نظر وزارت جهاد کشاورزی 3680 تومان اعلام شد.

طبق تفام‌نامه‌ای که سال گذشته میان اتحادیه مرغ میهن و شرکت پشتیبانی امور دام منعقد شده بود، قیمت کف هر شانه تخم‌مرغ در بازار مصرف 6600 تومان و قیمت سقف این محصول 7400 تومان تعیین شده بود.

کد خبر 217939
منبع: همشهری آنلاین

برچسب‌ها

پر بیننده‌ترین اخبار بيمه و بانك

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز