همشهری آنلاین: مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم‌پزشکی رفسنجان از افزایش شمار مسموم‌شدگان در پی مصرف الکل متانول به 348 تن و مرگ شش تن دیگر خبرداد.

بیمار

ایسنا نوشت: دکتر حمید نجم‌الدین در تشریح جزئیات این خبر گفت: برابر آخرین آمار واصله آمار مسموم‌شدگان ناشی از مصرف الکل متانول در سطح شهر رفسنجان به 348 تن رسیده که از این میان 67 تن در بیمارستان علی‌ابن ابیطالب (ع) رفسنجان بستری هستند.

وی با بیان اینکه 75 تن از مسموم‌شدگان در بیمارستان رفسنجان و 109 تن دیگر در شهرهای دیگر دیالیز شده‌اند گفت: این افراد پس از دیالیز و خروج سم از بدنشان از بیمارستان ترخیص شدند.

نجم‌الدین از افزایش شمار کشته‌شدگان مسمومیت با الکل متانول به شش تن خبرداد و گفت: پنج تن در بیمارستان‌ علی ابن ابیطالب (ع) رفسنجان و یک تن نیز در بیمارستان زرند جان خود را از دست دادند.

مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم‌پزشکی رفسنجان همچنین از وخامت حال سه تن خبرداد و گفت: روز گذشته حال 9 تن وخیم بود که در حال حاضر با عملیات پزشکی انجام شده سه تن از مسموم‌شدگان با وخامت حال رو برو بوده و در بخش ای سی یو بستری هستند.

وی اظهارات مطرح‌ شده پیرامون مسمومیت بیش از 600 تن براثر مصرف الکل متانول را کذب دانست و گفت: با اطلاع‌رسانی‌های انجام شده در سطح شهر شمار زیادی از شهروندان به منظور پیشگیری و این که احتمال می‌دادند، دچار مسمومیت شده باشند به بیمارستان‌ها مراجعه می‌کردند که البته مسمومیتی در کار نبود.

نجم‌الدین گفت: خوشبختانه از عصر روز گذشته ( جمعه 10 خرداد) وضعیت در اورژانس رفسنجان سفید و عادی شده و مشکل خاصی گزارش نشده است.

کد خبر 216906

برچسب‌ها