چهارشنبه ۸ خرداد ۱۳۹۲ - ۰۹:۲۲
۰ نفر

همشهری آنلاین: شما می‌توانید بدون ترس از چاق شدن، دانه‌ها و مغزهای روغنی را به برنامه‌ی غذایی‌تان اضافه کنید و یا آن را جایگزین مواد غذایی دیگر کنید.

بفرمایید آجیل، بدون اضافه وزن

نتایج یک پژوهش اسپانیایی نشان می‌دهد که می‌توانید بدون چاق شدن آجیل و دانه‌ها و مغزهای روغنی را به غذاهایتان اضافه کنید و یا این که به عنوان میان وعده مصرف کنید.

محققان اسپانیایی نتایج 31 پژوهش انجام شده در سرتاسر جهان را با هم مقایسه کرده و به این نتیجه رسیدند که به طور متوسط تفاوت چندانی بین وزن و اندازه‌ی دور شکم افرادی که آجیل مصرف می‌کنند و افرادی که دور و بر آجیل نمی‌روند وجود ندارد.

در این پژوهش‌ها داوطلب‌هایی حضور داشتند که دو گروه بودند. گروهی از این شرکت کننده‌ها یک برنامه‌ی غذایی بدون آجیل و دانه‌ها و مغزهای روغنی داشتند و گروه دوم این مواد غذایی را در برنامه‌ی غذایی‌شان گنجانده بودند. مدت زمان این پژوهش‌ها بین دو هفته تا پنج سال طول کشیده بود.

محققان با بررسی نتایج این پژوهش‌ها به این نتیجه رسیدند که لازم نیست از ترس چاق شدن خودتان را از مصرف آجیل‌ها محروم کنید. آجیل‌ها باعث کاهش احساس گرسنگی می‌شوند به خاطر این که حاوی چربی‌های اشباع نشده، فیبر و پروتئین می‌باشند.

نتایج پژوهش‌های دیگر نشان می‌دهد که مصرف آجیل‌ها با کاهش خطر مرگ، دیابت و حالت مقاومت به انسولین در ارتباط است.

متخصصان توصیه می‌کنند که متناسب با نیازتان، روزانه نصف تا دو واحد آجیل و دانه‌ها و مغزهای روغنی بو نداده و غیر شور مصرف کنید.

1 واحد = 6 گردو = 20 بادام = 1 قاشق چای‌خوری (5 گرم) تخم کتان آسیاب شده.

منبع: تبیان

کد خبر 216561
منبع: همشهری آنلاین

برچسب‌ها

پر بیننده‌ترین اخبار تغذیه و آشپزی

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز