همشهری آنلاین: رهبر سابق جهاد اسلامی مصر مدعی است که بن لادن توسط نیروهای ویژه آمریکا در عملیات جرونیمو کشته نشده بلکه وی به محض حمله این نیروها به محل سکونتش در ابیت آباد پاکستان برای اجتناب از دستگیر شدن، خود را منفجر کرده است.

ایسنا نوشت: نبیل نعیم عبدالفتاح رهبر سابق جهاد اسلامی مصر در مصاحبه‌ای اختصاصی با روزنامه گلف نیوز گفت: داستان دفن بن لادن رهبر سابق القاعده در دریا مشکوک بود. بارک اوباما،‌ رئیس جمهوری آمریکا درخصوص اینکه بن لادن در دریا دفن شده، دروغ گفته است.

بن لادن به دنبال حمله نیروهای ویژه آمریکا به محل سکونتش و پس از آنکه دو تن از محافظانش را کشتند و به پای او نیز شلیک کردند، کمربند انفجاری خود را منفجر کرد و جسدش متلاشی شد. او این اقدام را انجام داد تا هیچ سرنخی برای تشخیص در اختیار نیروهای ویژه آمریکا نگذارد.

عبدالفتاح افزود که وی در زمان مرگ بن لادن در ابیت آباد نبوده اما این‌ها را یکی از بستگان بن لادن شنیده است.

*******************

more

 این پرونده را بخوانید و داستان مرگ بن لادن را تعقیب کنید.

بن‌لادن کشته شد / اوباما مرگ بن لادن را تایید کرد / آخرین جزئیات از نحوه کشته شدن بن‌لادن / اتاقی که بن لادن در آن کشته شد / عکس جسد بن لادن قلابی است /بن‌لادن زنده شد! / پایان افسانه بن‌لادن / فروش آجر به آجر خانه بن لادن

*******************

عبدالفتاح که یکی از محافظان شخصی بن لادن نیز بوده، تاکید کرد که بن لادن در 10 سال آخر عمرش همیشه یک کمربند انفجاری به تن دشته و هرگز نمی‌خواست تا خود را به آمریکایی‌ها تسلیم کند.

وی افزود: سرویس‌های اطلاعاتی آمریکا قصد داشتند تا بن لادن را زنده دستگیر کنند اما محاسبه درستی نکردند. او برای اینکه به دست آمریکایی‌ها نیفتد خود را منفجرکرد. بن لادن می‌خواست تا رازهایش را با خود دفن کند و حامیان بسیاری از کشورهای حوزه خلیج فارس داشت که برای او پول می‌فرستادند. او می‌خواست که آن‌ها را از هرگونه مشکل و دردسری دور نگه دارد. او قسم خورده بود که رازهایش را با خود دفن می‌کند.

عبدالفتاح ضمن اشاره به اینکه این احتمال وجود دارد که یکی از حامیان بن لادن، به وی خیانت کرده باشد، گفت: نفوذ در میان اشخاص نزدیک بن لادن بسیار سخت بود. محافظان شخصی وی تنها افراد یمنی و سعودی بودند که توسط احزاب مخالف استخدام نشده بودند.

کد خبر 216396
منبع: همشهری آنلاین

برچسب‌ها

پر بیننده‌ترین اخبار آسیا و اقیانوسیه

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز