همشهری آنلاین: تعدادی از اعضای بدن آتش‌نشان فداکار تهرانی که در پی بروز حادثه‌ای دچار مرگ مغزی شده بود، برای اهدا به بیماران نیازمند از بدن وی خارج شد.

به گزارش ایسنا ظهر روزگذشته بعد از انتقال شهید «امید عباسی» فرمانده ایستگاه 68 سازمان آتش‌نشانی از بیمارستان پیامبران به بیمارستان مسیح‌دانشوری اقدامات و آزمایشات اولیه روی وی آغاز شد و پس از آن دو کلیه و کبد وی برای اهدا به بیماران نیازمند از بدن وی خارج شد.

سید جلال ملکی سخنگوی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران با تایید این خبر گفت: کلیه‌ها و کبد شهید «امید عباسی» از بدن وی خارج شده و به زودی برای زندگی بخشی به سه بیمار نیازمند به آنان اهدا خواهد شد.

به گفته وی سایر اعضای بدن این آتش‌نشان فداکار به دلیل واردشدن حرارت زیاد و آسیب‌دیدگی ناشی از آتش قابل اهدا نبودند.

سخنگوی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران با بیان اینکه پیکر این شهر عصر روز جمعه به پزشکی قانونی منتقل خواهد شد، اظهارکرد: مراسم تشیع‌پیکر وی در ساعت 10 صبح روز یکشنبه در محل دفتر مرکزی سازمان آتش‌نشانی پایتخت در خیابان آزادی، نبش خیابان میمنت برگزار خواهد شد.

شهید «امید عباسی» فرمانده 35 ساله ایستگاه 68 سازمان آتش‌نشانی بود که از سال 79 به استخدام آتش‌نشانی پایتخت درآمد. این شهید پیش از این نیز در یکی از عملیات‌ها از ناحیه دست دچار آسیب‌دیدگی و جانبازی شده بود که بار دیگر روز سه‌شنبه زمانی که برای نجات جان دختربچه‌ای 9 ساله از میان شعله‌های آتش به طبقه دهم یک مجتمع مسکونی رفته بود، دچار حادثه و مرگ مغزی شد. زنده یاد «امیدعباسی» متاهل بود و پیش از این با دریافت کارت اهدای عضو آمادگی خود برای اهدای اعضای بدنش را اعلام کرده بود که پس از وقوع این حادثه نیز خانواده وی بدون هیچ مخالفتی از تصمیم فرزندشان استقبال کردند.

در پی شهادت «امید عباسی» شهرداری تهران با انتشار اطلاعیه‌ای شهادت این آتش‌نشان فداکار را تسلیت گفت. پیش از این در دی ماه سال گذشته نیز یکی از آتش‌نشانان ایستگاه 81 آتش‌نشانی پایتخت به نام «جواد محمدی» هنگام انجام ماموریت با خودروی سنگین تصادف و به درجه رفیع شهادت نائل آمد که برخی از اعضای بدن وی نیز در پنجمین سالگرد استخدامش در سازمان آتش‌نشانی به بیماران نیازمند اهدا شد.

کد خبر 214575
منبع: همشهری آنلاین

برچسب‌ها

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز