شنبه ۱۴ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ۰۸:۳۹
۰ نفر

همشهری آنلاین: پلیس چین از انهدام باند توزیع‌ محصولات تقلبی حاوی گوشت موش و روباه و فروش آنها به جای گوشت دام در این کشور خبر داد.

رسوایی توزیع گوشت آلوده و تقلبی در چین

به گزارش ایسنا، در آخرین رسوایی توزیع مواد غیربهداشتی و ناسالم در این کشور، این باند که اقدام به فروش گوشت موش و روباه کرده بودند، شناسایی و منهدم شدند.

وزارت امنیت داخلی چین اعلام کرد: در این بررسی بیش از 380 مورد فروش این محصولات تقلبی ارزیابی و 904 فرد مظنون به فروش گوشت این حیوانات نیز دستگیر شدند.

63 تن از دستگیرشدگان اظهار داشتند که پس از تهیه گوشت روباه، موش و گوشت حیوانات دیگر و بدون بررسی کیفیت و سلامتی آن‌ها، گوشت این حیوانات را به مواد افزودنی آغشته کرده و به عنوان گوشت دام به فروش می‌رساندند.

به رغم موارد متعددی از رسوایی‌های غیربهداشتی بودن موادغذایی در چین، مقامات این کشور تاکنون قادر نبوده‌اند سلامت محصولات غذایی را تامین کند.

دادگاه عالی چین نیز روز گذشته دستورالعملی را صادر کرد و خواستار اعمال مجازات‌های جدی‌تر برای عوامل فروش محصولات غذایی ناسالم در میان مردم این کشور شد.

به گزارش خبرگزاری آسوشیتدپرس، دادگاه عالی چین اعلام کرد: در سال های 2010 تا 2012 میلادی 1533 پرونده در مورد سلامت مواد غذایی در این کشور بررسی شده و 2088 تن نیز تحت پیگرد قانونی قرار گرفته‌اند.

کد خبر 212367
منبع: همشهری آنلاین

برچسب‌ها

دیدگاه خوانندگان

وبگردی